Olimpiādes

17. maijā Rīgas Dzemdību nama Melka auditorijā un Baltajā zālē norisinājās noslēdzošā Rīgas Stradiņa universitātes Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņa svinīgā sēde un olimpiāde Zelta spogulis 2018.

Pulciņa noslēguma sēdi īpaši svinīgu padarīja Veselības studiju prorektora prof. Gunta Baha, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidentes dr. Daces Matules, RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītājas prof. Daces Rezebergas, docentes dr. Annas Miskovas, pulciņa mentores dr. Ināras Miltiņas un rezidentu klātesamība. Īpaši jāatzīmē prorektora prof. Gunta Baha atzinīgie vārdi par Dzemdniecības un ginekoloģijas katedru, vadību, mācībspēkiem, studentiem, pulciņu, pētniecību, profesionalitāti un savstarpējo mijiedarbību, un sadarbību!

Šogad pirmo reizi RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības olimpiāde ir ieguvusi nosaukumu Zelta spogulis – apvienojot gan nozarē plaši pielietoto instrumentu, gan ikdienas sievišķības elementu. Nosaukuma izveidē tika ņemtas vērā pulciņa interesentu idejas, taču galējā lēmuma un apstiprinājuma pieņemšana tika uzticēta RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadošajiem mācībspēkiem.

Kā jau ik gadu, arī šoreiz par olimpiādes saturisko un praktisko pusi bija parūpējusies pulciņa mentore dr. Ināra Miltiņa, iesaistot Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras mācībspēkus un specialitātes rezidentus.

Olimpiādē Zelta spogulis kopumā piedalījās 30 Medicīnas fakultātes studentes, un šoreiz veiksmīgākās izrādījās:
1. vieta – Zane Ozolniece (MF-VI),
2. vieta – Ļubova Lapidus (MF-IV),
3. vieta – Lauma Vasiļevska (MF-VI).

Noslēguma sēdes laikā pulciņa vadītāja Krista Krūmiņa sniedza atskaiti par pulciņa darbību 2017./18. akadēmiskajā gadā, uzsverot biedru un apmeklētāju zinātniskos sasniegumus un ārpusstudiju aktivitātes, kas rezultējušās ar nozīmīgiem panākumiem un augstu novērtējumu dažādās konferencēs un kongresos, kā arī to, ka studenti ārkārtīgi novērtē un ciena pasniedzēju un ārstu veltīto laiku un atsaucību studentu pilnveidei.

Sēdes ietvaros norisinājās arī pulciņa vadītāja amata vēlēšanas, kur triju kandidātu konkurencē par nākamā gada vadītāju kļuva Zane Rostoka (MF V). Pateicoties Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas atbalstam, sēdes viesiem bija pieejams vērienīgs svētku galds!

Svinīgo pasākumu neatņemama daļa ir dāvinājumi un pateicības. Jau tradicionāli pulciņa mentorei tika pasniegta pulciņa gadagrāmata, kurā fotomirkļos dokumentēti pulciņa notikumi, tradīcijas, iesaistītie studenti un mācībspēki. Veselības studiju prorektors un katedras vadītāja dāvinājumā saņēma pulciņa biedru fotobildi. RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņš īpaši pateicās tiem speciālistiem, kas sekmējuši pulciņa izaugsmi un attīstību – dāvinot speciāli dizainētus t-kreklus. Arī pulciņa biedres veltīja sirsnīgus vārdus un īpaši pateicās pulciņa vadītājai Kristai Krūmiņai par ieguldīto darbu.

Labie vārdi un pateicības valsts vadošajai ginekoloģei, dzemdību speciālistei un katedras vadītājai profesorei Dacei Rezebergai, kā arī pulciņa mentorei dr. Inārai Miltiņai, pulciņa aktivitātes un darba novērtēšana mums nozīmē  ļoti daudz. Šie bija ne tikai svētki pulciņa biedriem un apmeklētājiem, tie bija svētki arī mūsu vadošajiem mācībspēkiem!

Notikums, kad patiesi sajūtam to vienreizējo kopības sajūtu un ārkārtīgi lielo komandas spēku!

RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņa vārdā,
Krista Krūmiņa