Rezidentūra

18. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras iespēju diena pulcēja Veselības ministrijas un vairāku desmitu Rīgas un reģionālo ārstniecības iestāžu pārstāvjus.

Kopīgi ar RSU vadību tika pārrunātas aktualitātes rezidentu un jauno ārstu piesaistē reģionālajām slimnīcām. Bija arī produktīva diskusija ar pašiem rezidentiem un vecāko kursu medicīnas studentiem, kas izrādīja lielu motivāciju strādāt ārpus Rīgas.

Kā norādīja RSU rektors prof. Aigars Pētersons, pateicoties RSU un it sevišķi Tālākizglītības fakultātes aktīvajai darbībai, pēdējo gadu laikā ir panākta pozitīva tendence – arvien vairāk rezidentu kā studiju klīnikas izvēlas reģionālās ārstniecības iestādes. Šai pozitīvajai tendencei turpinoties, jau tuvāko gadu laikā jauno mediķu trūkums Latvijas reģionos varētu vairs nebūs tik akūta problēma. “Kopīgi sadarbojoties rūpējamies, lai veselības aprūpes pakalpojumi būtu pieejami Latvijas sabiedrībai visā valstī, bet topošajiem ārstiem – plašas apmācību iespējas arī ārpus Rīgas,” uzsvēra A. Pētersons.