Starptautiskā sadarbība
Pētniecība

8.–10. martā Parīzē, Francijā, norisinājās 26th European Congress of the European Board and College of Obstetrics and Gynaecology (EBCOG), kurā ar savu pētījumu rezultātiem uzstājās arī jaunie un topošie speciālisti no Latvijas. Šis kongress tiek organizēts reizi divos gados un tā laikā tiek runāts par aktualitātēm un vadošajiem uzskatiem ginekoloģijā un dzemdniecībā.

Rīgas Stradiņa universitāti kopumā ar deviņām prezentācijām ginekoloģijas un dzemdniecības nozarē pārstāvēja doktorante Irina Jermakova, rezidenti Olga Plisko, Olga Boka, Elizabete Pumpure un Anna Kornete, kā arī Medicīnas fakultātes piektā kursa studentes Krista Krūmiņa un Zane Rostoka. Latvijas delegācija saņēma atzinīgus vārdus no kongresa organizatoriem par topošo ginekologu aktīvu iesaistīšanos zinātniskajā un organizatoriskajā darbā.

Šī kongresa laikā pirmo reizi tika prezentēts Eiropas ginekologu, dzemdību speciālistu apmācības projekts, kura pamatmērķis ir nodrošināt līdzvērtīgu apmācību un sekojoši arī sieviešu veselības aprūpi visā reģionā.

EBCOG kā organizācija ļoti aktīvi iesaistās jauno speciālistu prasmju un zināšanu uzlabošanā, un viens no veidiem, kā to īstenot, ir ik gadu organizētās rezidentu apmaiņas. Šīs apmaiņas norisinās trīs dienas un to laikā rezidentam ir iespēja iepazīties ar citas valsts veselības aprūpi, apmācības īpatnībām un veidot komunikāciju ar citu valstu jaunajiem speciālistiem. Šogad no Latvijas šajā apmaiņā Francijā piedalījās RSU TIF pirmā gada rezidentes Anna Kornete un Elizabete Pumpure, kuras ieguva ne tikai nenovērtējamu pieredzi Parīzes un Marseļas slimnīcās, bet arī ieguva draugus – kolēģus no citām valstīm, ar kuriem turpināt sadarbību.