Ziņas

Piektdien, 30. jūnijā, un sestdien, 1. jūlijā, Cēsu pils parkā atkal norisināsies sarunu festivāls Lampa, kurā plaši būs pārstāvēta Rīgas Stradiņa universitāte – piedalīsies gan docētāji, gan studenti.

Jau šodien, 30. jūnijā, festivālā piedalīsies docents, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks. Viņš būs dzirdams un redzams plkst. 18.00 – 19.30 diskusijā Cilvēks un jūra (LIAA teltī). Viņš būs arī dalībnieks piektdien, 30. jūnija, 20.00 – 21.30 diskusijā Laiks tēviem: šķiršanās karā uzvarētāju nav (uz skatuves Uzzibsnī). Ārsts, psihoterapeits Artūrs Utināns būs gan piektdien, 30. jūnijā, plkst. 18.00 – 19.30 paneļdiskusijā Maģiskā domāšana un civilizācijas nākotne (Skeptiskajā teltī), gan tajā pašā dienā pulksten 22.00 – 23.00 paneļdiskusijā Skaņas un sajūtas (teltī Mājvieta). Piektdien, 30.jūnijā, plkst. 22.00 teltī Staro piedalīsies arī Eiropas studiju fakultātes dekāne prof. Ilga Kreituse, lai runātu par Eiropas Savienības federalizāciju.

Sestdien, 1. jūlijā, teltī Apgaismo notiks Veselīgas sarunas ar Rīgas Stradiņa universitāti. Tās sastāvēs no divām daļām. Plkst. 14.00 – 14.45 būs pirmā saruna Vai nepatiesas ziņas var sagraut veselību?. Piedalās mediju eksperti un veselības nozares pārstāvji, kas runā par nepatieso ziņu izplatību medijos par veselību, uzturu, ārstniecību un to, kāda ir šo nepatieso ziņu ietekme uz cilvēka veselību. Sarunu vadīs RSU Komunikācijas fakultātes asociētā profesore Anda Rožukalne, piedalīsies – RSU pētniece un studiju programmas Sabiedriskās attiecības vadītāja Vita Savicka un RSU lektore un uztura blogere Ksenija Andrijanova.

Plkst. 14.45 – 15.30 būs otra saruna Ko par deputātiem liecina viņu valodas lietojums?. Sarunā tiek diskutēts par Saeimas deputātu valodas korpusu – ko tas liecina par viņu pieeju problēmu risināšanai un kā demonstrē viņu izpratni par valsti, sabiedrību un pašiem par sevi? Diskusija būs balstīta pirms pāris gadiem izveidotajā t. s. Saeimas tekstu korpusā, kurā digitālai analīzei pieejamas visas Saeimas deputātu uzrunu stenogrammas, parādot, kuri vārdi un frāzes un kādos kontekstos tiek lietoti un kurš tos lieto. Sarunu vadīs RSU Komunikācijas fakultātes profesors Sergejs Kruks. Piedalās RSU profesore Ilva Skulte, lektors Normunds Kozlovs un žurnāla Medicus Bonus galvenā redaktore, RSU doktorante Aija Kažoka.

Pasākuma programma festivāla mājaslapā šeit.
RSU saruna būs skatāma tiešraidē LMT straume šeit.

Vēl sestdien, 1. jūlijā, no plkst. 12.00 līdz 13.00 uz skatuves Uzzibsnī Latvijas Ārpolitikas institūta viktorīnā Ārpolitikas čempionāts 2017: politiķi pret studentiem seši RSU Eiropas studiju fakultātes studenti RSU asoc. prof. Edija Boša vadībā diskutēts ar sešiem Saeimas deputātiem. Savukārt uztura speciāliste Liene Sondore sestdien, 1. jūlijā, no plkst. 14.00 līdz 15.30 piedalīsies diskusijā Eiropas Parlamenta "Garšīgi likumi" "Lampā" (teltī Spuldze). Šo diskusiju vadīs RSU absolvents, mūziķis un sporta un veselīga dzīvesveida vēstnesis Kaspars Zlidnis.

Viss par sarunu festivālu Lampa atrodams šeit.