Iepazīstieties!
Atzinība

Rihards Pēteris Ročāns ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes studiju programmas Medicīna 4. kursa students, kuram ir izcilas sekmes. Viņš aktīvi iesaistās zinātniskajā darbā un ir RSU Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā ieguvējs.

Rihards_Peteris_Rocans-04-lead.jpg

Rihards Pēteris Ročāns 2018. gada 24. martā Rīgas Latviešu biedrības namā pēc RSU Gada balvas nominācijā "Gada students" saņemšanas, sakot balvas ieguvēju atbildes runu.

Par sevi. Mērķtiecīgs un izlēmīgs. Gan studiju procesā, gan ārpus tā esmu neatlaidīgs un zinātkārs. Manas dzīves aicinājums ir medicīna, pamatvērtības – ģimene un izglītība. Vienmēr esmu centies uzņemties iniciatīvu un būt sabiedriski aktīvs, jo uzskatu, ka visvairāk var sasniegt, izmantojot dzīves dāvātās iespējas.

Trīs svarīgākās lietas, kas līdz šim paveiktas. 1. Divas reizes iegūtā 1. vieta Nacionālajā debašu turnīrā un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas absolvēšana. 2. Studijas Rīgas Stradiņa universitātē, kur esmu guvis panākumus studiju procesā un pētniecībā, un raksta publicēšana žurnālā Doctus. 3. Rīgas Stradiņa universitātes Gada balvas nominācijā Gada students 2018 saņemšana.

Rihards_Peteris_Rocans-03-lead.jpgStudijas Rīgas Stradiņa universitātē. Esmu pagodināts par iespēju studēt Rīgas Stradiņa universitātē, jo tā ir vienreizēja pieredze un neatkārtojams piedzīvojums. Rīgas Stradiņa universitāte man sniedz daudzveidīgas iespējas ne tikai studiju procesā, bet arī brīvajā laikā. Grūtības un pārbaudījumi, kas piedzīvoti studijās, mani sagatavo darbam medicīnas jomā un dzīves izaicinājumiem kopumā. Turklāt studiju laikā Rīgas Stradiņa universitātē esmu sastapis savu sievu Kristiānu, un tagad mūs vieno ne tikai interese par medicīnu, bet arī meitiņa Alise.

Dzīves skolotāji. Mani visnozīmīgākie dzīves skolotāji ir mani vecāki. No viņiem iegūtās vērtības ir palīdzējušas man izvirzīt pareizos mērķus un neatlaidīgi pēc tiem tiekties.

Katra cilvēka sasniegumi ir būvēti uz skolā iegūtajiem pamatiem, tāpēc ārkārtīgi novērtēju zināšanas, kuras man ir devuši Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas skolotāji.

Par saviem dzīves skolotājiem uzskatu arī Borisu un Ināru Teterevus. Pateicos viņiem ne tikai par iespēju saņemt stipendiju, bet arī par viņu sniegto sociālās atbildības piemēru, ik gadu atbalstot izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Esmu pateicīgs arī Vītolu fondam, kas tic Latvijas nākotnei un atbalsta jaunus, neatlaidīgus un talantīgus studentus. Šādas aktivitātes man sniedz iedvesmu sociāli atbildīgai rīcībai nākotnē.

Vēlētos pateikties asoc. prof. Ilzei Konrādei, asoc. prof. Jurim Karpovam un ārstei Agitai Juknai par dāvātajām zināšanām un pētniecības iespējām. Paldies maniem mentoriem – ārstiem Jānim Vozņesenskim un Oskaram Gāliņam – par iespēju brīvprātīgi strādāt un gūt praktiskās iemaņas medicīnā.

Dzīves vērtības jeb stūrakmeņi: ģimene, izglītība un valsts. Uzskatu, ka smags darbs ir jebkuru panākumu stūrakmens.

Rihards_Peteris_Rocans-02-lead.jpg

Kas jādara, lai pasaule kļūtu labāka? Katra diena ir jāpavada tā, lai dienas beigās būtu sasniegta personīgā izaugsme, jo sabiedrība var sasniegt jaunas virsotnes, tikai katram piepildot savu potenciālu.

Kur jūs redzat savu vietu Latvijas attīstībā? Centīšos attaisnot sabiedrības ieguldīto manā izglītībā, godprātīgi veicot savus ārsta pienākumus. Turpināšu būt sabiedriski aktīvs un valstiski domājošs. Plānoju būt aktīvs RSU absolvents.

RSU Gada balva tiek piešķirta tiem, kuri sasnieguši teicamus panākumus studijās, administratīvajā vai zinātniski pētnieciskajā darbā, kā arī devuši ieguldījumu RSU tēla popularizēšanā. 2018. gada 24. martā RSU Akadēmiskajā ballē, kas notika Rīgas Latviešu biedrības namā, tika pasniegta RSU Gada balva astoņās nominācijās. RSU Gada balvas nominācijā Gada students piešķiršanas kritēriji ir ļoti labas sekmes un aktīva studiju un sabiedriskā dzīve.