Starptautiskā sadarbība

10. un 11. maijā RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš un RSU Iekšķīgo slimību katedras profesors Oskars Kalējs viesojās Atlantā, ASV, kur iepazinās ar modernām studiju formām. RSU un RTU pārstāvji piedalījās Vertikāli integrēto projektu konsorcija ikgadējā sanāksmē.

ingus_skadins

Mūsu mērķis ir izveidot RSU par Eiropas līmeņa augstskolu, tāpēc pārņemam pieredzi no pasaules līderiem. Arī mūsu studentiem jābūt iespējai piedalīties pasaules līmeņa pētījumos, iegūt visprogresīvākās zināšanas un labas pētniecības prasmes. Vertikāli integrētie projekti ir sevi pierādījuši spēcīgākajās universitātēs, un man ir liels prieks, ka varam ar tām iesaistīties kopējā programmā.

Ingus Skadiņš, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns

Vertikāli integrēto projektu (VIP) programma ir pasaules vadošajās zinātnes universitātēs izstrādāta inovatīva studiju forma, kas iesaista studentus reālos un izaicinošos pētniecības un inovāciju projektos. Konsorcija sanāksmē RSU pārstāvji iepazinās ar šo programmu un pārrunāja iespējas to ieviest mūsu universitātē.

Latvijas universitāšu pārstāvjiem vizīti Atlantā palīdzēja noorganizēt Jūlija Melkers, latviešu izcelsmes Džordžijas Tehnoloģiju institūta Zinātnes un tehnoloģiju politikas profesore, kura šā gada jūnijā būs Rīgā un uzstāsies Pasaules Latviešu zinātnieku kongresā.

VIP programmas izveide tiek īstenota ESF līdzfinansētā projektā Pārvaldības procesu pilnveide un studiju programmu satura modernizācija Rīgas Stradiņa universitātē (Nr. 8.2.3.0/18/A/011).
Projekta mērķis ir stiprināt RSU konkurētspēju, modernizējot studiju programmas atbilstīgi sabiedrības un nozares attīstības vajadzībām, veicinot pētniecības un studiju sasaisti, kā arī pilnveidojot pārvaldības procesus un paaugstinot vadības personāla prasmes. Projekta kopējais finansējums ir 2 290 800 EUR, no kuriem 1 947 180 EUR ir Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums un 343 620 EUR – valsts budžeta līdzfinansējums.

rsu_nap_esf.jpg