Starptautiskā sadarbība

10. un 11. maijā RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš un RSU Iekšķīgo slimību katedras profesors Oskars Kalējs viesojās Atlantā, ASV, kur iepazinās ar modernām studiju formām. RSU un RTU pārstāvji piedalījās Vertikāli integrēto projektu konsorcija ikgadējā sanāksmē.

ingus_skadins

Mūsu mērķis ir izveidot RSU par Eiropas līmeņa augstskolu, tāpēc pārņemam pieredzi no pasaules līderiem. Arī mūsu studentiem jābūt iespējai piedalīties pasaules līmeņa pētījumos, iegūt visprogresīvākās zināšanas un labas pētniecības prasmes. Vertikāli integrētie projekti ir sevi pierādījuši spēcīgākajās universitātēs, un man ir liels prieks, ka varam ar tām iesaistīties kopējā programmā.

Ingus Skadiņš, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns

Vertikāli integrēto projektu (VIP) programma ir pasaules vadošajās zinātnes universitātēs izstrādāta inovatīva studiju forma, kas iesaista studentus reālos un izaicinošos pētniecības un inovāciju projektos. Konsorcija sanāksmē RSU pārstāvji iepazinās ar šo programmu un pārrunāja iespējas to ieviest mūsu universitātē.

Latvijas universitāšu pārstāvjiem vizīti Atlantā palīdzēja noorganizēt Jūlija Melkers, latviešu izcelsmes Džordžijas Tehnoloģiju institūta Zinātnes un tehnoloģiju politikas profesore, kura šā gada jūnijā būs Rīgā un uzstāsies Pasaules Latviešu zinātnieku kongresā.