Sports

Skriešanas entuziastu skaits Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pēdējos gados pakāpeniski ir audzis, un arī šogad Lattelecom Rīgas maratonā 20. maijā mūsu augstskolu pārstāvēs skaitliski lielāka komanda nekā pērn – 258 skrējēji. Dalībnieku skaita ziņā RSU ierindojama starp desmit lielākajām komandām Latvijā, savukārt starptautiskuma ziņā mūsu augstskola ir valsts mēroga līderis – maratonā to plāno pārstāvēt skrējēji no 16 valstīm!

Iepriekšējos gados RSU komandā vairums skrējēju izvēlējās 10 km distanci, taču šogad lielākais skaits interesentu – 95 – pieteikušies uz 21 km distanci. Līdz 19 skrējējiem pieaudzis arī pilno maratona distanci – 42 km – skriet ieplānojušo skaits. Tikmēr 10 km distancē dosies 88 RSU skrējēji, bet 6 km ieplānojuši noskriet 56.

“Mums – augstskolai, kura skolo nākamos veselības aprūpes speciālistus – kustībām bagāta dzīvesveida veicināšana ir asinīs. Maratons ir viena no izpausmēm, bet ikdienā sportisku garu veicinām gan līdz ar RSU sporta komandām un sporta nodarbībām, kas pieejamas studentiem, docētājiem un darbiniekiem, gan  organizējam iekšējos sporta spēļu un individuālo disciplīnu čempionātus, kā arī sacensības jaunuzņemtajiem un Erasmus+ studentiem,” saka RSU Sporta kluba vadītāja Laura Ritova, uzsverot, ka tradicionāli liela interese ir ārvalstu studentu vidū.

Lai gan lauvas tiesa maratonistu ir no Latvijas, šogad zem RSU karoga skries arī studenti no Albānijas, Dienvidāfrikas, Francijas, Grieķijas, Indijas, Itālijas, Izraēlas, Lielbritānijas, Portugāles, Somijas, Spānijas, Šrilankas, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas. Pērn RSU medicīnas studentam no Somijas Jāko Nieminenam (Jaakko Nieminen) izdevās izcīnīt godpilno otro vietu Lattelecom Rīgas maratona 10 km distancē.

maratons-2018-numuri.jpg