Pārlekt uz galveno saturu
Sports

Starptautiskajās studentu sacensībās SELL games 2018, kas notika Tartu (Igaunijā) no 18. līdz 20. maijam, piedalījās 49 universitātes no astoņām valstīm, to skaitā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ar 69 dalībniekiem.

Šogad tika izcīnītas divas zelta medaļas komandu sporta veidos, kas ir vēsturisks notikums RSU. Sieviešu volejbola komanda uzveica Helsinku Universitātes komandu ar rezultātu 2:1, izcīnot zelta medaļu, un sieviešu basketbola komanda pieveica Tallinas Universitātes komandu un ieguva zelta medaļu. Florbola komanda cīņā par bronzu uzveica Žilinas Universitātes komandu.

Vieglatlēti no RSU komandas startēja piecu cilvēku sastāvā, no kuriem trīs izcīnija medaļas. Austris Karpinskis izcīnīja 2. vietu 200 m distancē un 2. vietu 400 m distancē, šķēpmetēja Laine Donāne izcīnīja 3. vietu, kārtslēcēja Anete Jete Meiere – 1.vietu.

RSU peldēšanas komandā startēja septiņi dalībnieki, un 2. vietu brasā izcīnīja Alise Vējone.

Par SELL – Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva – studentu spēļu pirmssākumu uzskata 1923. gadā notikušās studentu sporta sacensības Tērbatā. Šogad sacensības norisinājās 12 dažādos sporta veidos: vieglatlētikā, badmintonā, basketbolā, šahā, florbolā, džudo, mini futbolā, spēka trīscīņā, peldēšanā, galda tenisā, volejbolā un cīņā. Šīs bija 34. SELL sporta spēles.