Sports

Kamēr Latvijas simtgades zīmē 20. maijā aizvadītais Lattelecom Rīgas maratons sasniedzis rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 37 tūkstošus skrējēju – arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komanda var lepoties ar savā vēsturē lielāko finišējušo dalībnieku skaitu – 223 maratonistiem. No RSU komandas, kas bija ne vien lielākā starp Latvijas augstskolām, bet ar 16 valstu pārstāvjiem arī starptautiskākā maratona komanda šogad, lielākos laurus plūca tieši ārvalstu pārstāvis – medicīnas students no Somijas Jāko Nieminens (Jaakko Nieminen), kurš 10 km distancē ar rezultātu 0:31:36 kopvērtējumā ieņēma otro vietu.

Jāko Nieminens arī pērn ieguva sudraba medaļu Rīgas maratona 10 km distancē un šogad līdz zeltam viņam pietrūka vien 9 sekundes. “Jāko sudraba medaļa ir mērķtiecīga darba rezultāts, kas vainagojies ar panākumiem. Lepojamies ar viņa sasniegto un centīsimies atbalstīt ceļā uz vēl lielākām virsotnēm,” norāda RSU Sporta kluba vadītāja Laura Ritova. Otru labāko sniegumu no RSU komandas demonstrēja Kristaps Starts, kurš, 21 km distancē finišējot ar rezultātu 1:25:02, kopvērtējumā ieguva sesto vietu. 11 RSU maratonistu vidū vislabāko rezultātu uzrādīja medicīnas students no Vācijas Jons Folkenands (John Volkenandt), kurš 42 km pievarēja 3 stundās un 1 minūtē.

Kopumā RSU maratona komanda pēdējo gadu laikā piedzīvojusi strauju izaugsmi. Ja 2016. gadā RSU kopumā noskrēja ap 2000 km, tad pērn tika pievarēti jau 3117 km, bet šogad visās četrās distancēs dalībnieki noskrēja 3377 km. Šogad vislielākais startējušo skrējēju skaits bija 21 km distancē, kur trasē devās 89 dalībnieki, savukārt 10 km noskrēja 77 RSU komandas dalībnieki.