21. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē pirmo reizi notika intelektuālais konkurss Pediatru cīņas, ko rīkoja Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš. Konkursā piedalījās 35 topošie pediatri un pediatrijas nozarē ieinteresēti studenti no Medicīnas fakultātes 2. līdz 6. kursa, kā arī viens rezidents. Pasākums notika ar Latvijas Pediatru asociācijas atbalstu.

Pasākumu ar uzrunu atklāja Pediatrijas katedras vadītāja prof. Dace Gardovska, Tālākizglītības fakultātes dekāne, Latvijas Pediatru asociācijas prezidente prof. Ilze Grope un Medicīnas fakultātes dekāne prof. Jana Pavāre, novēlot cīņu dalībniekiem veiksmi un asu prātu, cīnoties par vērtīgām balvām, kas būs noderīgas jebkuram pediatrijas interesantam, ka arī pauda lepnumu par plašo studentu skaitu, kurus aizrauj pediatrija, un uzsvēra to, ka pediatri vienmēr bijuši ar īpašu dzirkstelīti un darba spējām, kas ļauj virzīties augstāk un sasniegt lielus mērķus.

Olimpiāde sastāvēja no diva veida uzdevumiem, kas ļāva izvērtēt gan dalībnieku teorētiskās un klīniskās zināšanas dažādās pediatrijas nozarēs, gan vispārējo erudīciju un spēju lasīt starp rindiņām. Dalībniekiem bija jāveic tests, kā arī daudzpusīgi un interesanti uzdevumi, ko palīdzēja sagatavot 14 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti un katedras docētāji. Olimpiādes norisi modernāku palīdzēja padarīt tālvadības atbilžu reģistrācijas pultis, kas atviegloja rezultātu apkopošanu, kā arī ļāva uzreiz pēc katra jautājuma redzēt pareizo atbildi. Šo iespēju dalībnieki novērtēja ļoti atzinīgi, jo bija iespēja uzreiz izvērtēt, vai domu gājiens ir bijis pareizs.

Kamēr tika apkopoti rezultāti, dalībniekiem pie banketa galda bija iespēja apspriest jautājumus gan savā starpā, gan ar profesorēm un ārstiem, kas bija ieradušies klātienē un atbalstīja pasākumu.

Pediatru cīņu laureāti

• 1. vietaLauma Vasiļevska, 6. kurss
  • 2. vietaKaterīna (Kateryna) Bulavkina, 6. kurss
  • 3. vietaIeva Roģe, 6. kurss

Paredzot, ka uzvarētāji varētu būt tikai 6. kursa studenti, taču, lai jaunāko kursu studentiem nezustu motivācija piedalīties, tika apbalvoti arī dalībnieki, kuri sava kursa ietvaros bija ieguvuši augstāko rezultātu.

• Labākais rezultāts starp 5. kursa studentiem – Liene Vītola
  • Labākais rezultāts starp 4. kursa studentiem – Judīte Lukša
  • Labākais rezultāts starp 3. kursa studentiem – Monta Urbāne
  • Labākais rezultāts starp 2. kursa studentiem – Aleksandra Kuzmina

Šie studenti uzvarētāji balvā katrs saņēma modernu pulsa oksimetru, 2. un 3. vietas ieguvēji – izcilas Pediatric & Neonatal Dosage Handbook by Lexicomp jaunākā izdevuma grāmatas.

Galvenā balva, par kuru cīnījās pediatri, bija mācību brauciens uz 26th European Pediatrics Congress, kas notiks Amsterdamā 22. un 23. oktobrī, un to saņēma konkursa 1. vietas ieguvēja Lauma Vasiļevska (6. kurss).

Kā papildinājumu galvenajām balvām ārstes Ieva Puķīte, Elīna Aleksejeva un Iveta Dzīvīte-Krišjāne ar interesantām dāvaniņām apbalvoja studentus, kuri bija pareizi atbildējuši uz visiem attiecīgās nozares jautājumiem.