Atzinība

Par mūža ieguldījumu Latvijas bērnu ķirurģijas attīstīšanā un bērnu veselības veicināšanā nominēts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Bērnu ķirurģijas katedras profesors un vadītājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Arnis Eņģelis, kurš 2018. gada 28. septembrī saņems augstāko novērtējumu bērnu ķirurģijā – profesora Aleksandra Bieziņa balvu, informē RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Arnis-Engelis-lead.jpg

Prof. Aleksandra Bieziņa balvai bērnu ķirurgu, profesoru Arni Eņģeli izvirza Latvijas bērnu ķirurgu asociācija, lēmumu atbalsta Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Latvijas ārstu biedrība, Veselības ministrija un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī RSU.

Profesors Arnis Eņģelis bērnu ķirurģijā aizvadījis 42 gadus, visu darba mūžu bijis uzticīgs RSU un Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai, palīdzējis tūkstošiem pacientu, darbojies bērnu vecuma vēdera dobuma ķirurģijas jomā, ir bērnu mazinvazīvās ķirurģijas ieviesējs Latvijā, kā arī daudzu studentu, rezidentu un bērnu ķirurgu skolotājs. Profesors ir vairāk nekā 100 zinātnisko publikāciju autors.

Arnis Eņģelis par izcilu darbu saņēmis arī Andreja Priedkalna balvu un citus augstus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas apbalvojumus.

Aleksandra Bieziņa balva dibināta 1987. gadā ar mērķi godināt izcilus Latvijas bērnu ķirurgus par nopelniem bērnu ķirurģijas attīstīšanā, sasniegumiem praktiskajā un zinātniskajā darbā. Profesora Aleksandra Bieziņa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums bērnu ķirurgam. Līdz šim ir pasniegtas septiņas šādas balvas: Jānim Gaujēnam, Tamārai Čēmai, Haraldam Voskim, Ērikam Jakobsonam, Jānim Dobelim, Marijai Liepiņai un Jānim Krastam.