Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

13. un 14. aprīlī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā notika Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projekta Ārstniecības, darba drošības un neatliekamās palīdzības prasmju saskaņošana Baltijas jūras kuģniecībā (OnBoard-Med, Harmonization of on Board Medical Treatment, Occupational Safety and Emergency Skills in Baltic Sea Shipping) Latvijas sadarbības partneru – Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) – kopīgi organizēts pasākums.

RSU Māszinību un dzemdību aprūpes katedras docētāji Baiba Vilīte, Anita Znotiņa un Rafaels Ciekurs kopā ar LJA studentu grupu veica projekta studiju kursa Advanced Emergency Care pilotēšanu. Lai veiksmīgi iegūtu nepieciešamās zināšanas, prasmes un kompetences, studentiem jau iepriekš bija iespēja platformā OPTIMA lietot un apgūt ievietotos mācību materiālus (traumas un lūzumi, brūces un to aprūpe,  kardiopulminālā reanimācija), kā arī veikt pašnovērtēšanas testus online vidē. Nepieciešamās prasmes tika apgūtas sadarbībā ar docētājiem, veicot potenciālo gadījumu simulācijas. Viss nepieciešamais mūsdienīgais  aprīkojums efektīvai un pilnvērtīgai studējošo prasmju apguvei tika finansēts no OnBoard-Med projekta līdzekļiem. Pilotēšanas nobeigumā studentu sniegtā atgriezeniskā saite, izmantojot elektronisko aptauju, būs nozīmīga studiju kursa pilnveidošanai un attīstībai.  

OnBoard-Med projekts tiek īstenots no 2016. gada 1. septembra līdz 2019. gada 30. maijam. Tā galvenais mērķis ir saskaņot un attīstīt apmācību kursus ārstniecības, neatliekamās palīdzības un darba drošības prasmju pilnveidei Baltijas jūras kuģniecībā, kā arī attīstīt pārrobežu sadarbību starp medicīnas un jūras transporta institūcijām. Projekta līderis ir Turku University of Applied Sciences (Somija) un projekta realizācijā, bez Latvijas partneriem, vēl piedalās Estonian Nautical School (Igaunija) un Åland University of Applied Sciences (Somija).