Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Latvijas lielākajā slimnīcā atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs

17:45, 19. Maijs, 2017
  • Google plus

Piedaloties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoram profesoram Jānim Gardovskim, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājai Egitai Polei, RSU Medicīnas fakultātes dekānam profesoram Guntim Baham un RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) priekšsēdētājai Natālijai Šilovai, 19. maijā tika atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā daudzprofilu ārstniecības iestādē Latvijā.

“RSU kā vadošajai veselības aprūpes jomas augstskolai studiju katedras ir visās universitātes klīniskajās slimnīcās, kā arī citās attiecīgo jomu slimnīcās. Piemēram, pērn rudenī tika atklāta RSU studiju un pētniecības klīniskā bāze Daugavpils reģionālajā slimnīcā, tomēr jaunatklātais studiju centrs būs lielākā un modernākā no Latvijas slimnīcās izvietotajām mācību bāzēm,” saka RSU rektors. Viņš arī norāda, ka jaunais centrs tapis, pateicoties ārstniecības un akadēmiskās darbības sinerģijai.

Ieguldot 943 000 EUR, RSU ir modernizējusi un pielāgojusi mūsdienu prasībām RAKUS bijušā 13. korpusa mācību telpas 1042 m2 platībā. Tās paredzētas 304 studentu vienlaicīgai apmācībai, nodrošinot teorētisko un klīnisko studiju kursu apguvi līdzās reālam darbam slimnīcā. “Gan loģistikas, gan ērtību ziņā jaunatklātais studiju centrs ir laba ziņa topošajiem ārstiem, kam studiju process nu kļūs daudz efektīvāks,” ir pārliecināta RSU SP priekšsēdētāja Natālija Šilova.

Jaunajā studiju centrā ir iekārtotas septiņas auditorijas. Studentu vajadzībām izveidotas rekreācijas zonas 140 m2 platībā ar 32 stacionārām darba vietām. Centrā uzstādīti arī moderni manekeni un simulācijas ierīces, kas attīsta topošo mediķu iemaņas un prasmes.

RAKUS valdes priekšsēdētāja Egita Pole uzskata RSU studiju centra atklāšanu par divkāršu ieguvumu ārstniecības iestādei. "Pirmkārt, mēs nostiprinām savu vietu kā lielākā universitātes slimnīca, kurā tiek apmācīti topošie ārsti un māsas, un, otrkārt, slimnīca iegūst sakārtotas un izremontētas telpas, kuras varam izmantot arī savu pasākumu organizēšanai,” saka E. Pole.

Pēdējās izmaiņas: 17:49, 19. Maijs, 2017
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105