Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Brīdinājums
  • The provided API key is invalid.

Event

Title:
Vieslekcija par seksualitāti, invaliditāti un ētiku
Date:
22.05.2017 18:00 - 19:30

Description

Pirmdien, 22. maijā, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču zālē 1.stāvā notiks akadēmisko lasījumu cikla „Stāsti par cilvēku” lekcija "Sekss, invaliditāte un iesaistes ētika" ("Sex, disability and the ethics of engagement"). Ar lekciju uzstāsies Upsalas Universitātes antropoloģijas profesors Dons Kuliks (Don Kulick).

Lekciju organizē Latvijas Antropologu biedrība, Latvijas Nacionālā bibliotēkas Nozaru literatūras centrs, Rīgas Stradiņa universitātes Pedagoģiskās izaugsmes centrs un Jaunrades laboratorija.

Pasākums notiks angļu valodā.

Ieeja bezmaksas.

Dons Kuliks ir antropoloģijas profesors Upsalas Universitātē, kur vada starpdisciplināru pētniecības programmu par sociālo neaizsargātību (Engaging Vulnerability). Viņa pētījumi un publikācijas aptver plašu tematisko un disciplināro spektru – tostarp sociolingvistiku, dzimtes un seksualitātes studijas, invaliditātes studijas un "kvīru" teoriju. Dons Kuliks ir rakstījis par valodas socializāciju, valodu nāvi, lokālām kristietības formām, seksa industriju un prostitūciju, refleksīvo epistemoloģiju, "resnuma" studijām un dzīvnieku studijām. Viņš ir veicis plašus antropoloģiskos lauka pētījumus Papua Jaungvinejā, Brazīlijā un Skandināvijā.

Dons Kuliks par lekciju: "Savā lekcijā runāšu par nesen Zviedrijā un Dānijā veiktā seksualitātes un invaliditātes salīdzinošā pētījuma (Kulick and Rydström 2015) rezultātiem. Es stāstīšu par to, kā smagas invaliditātes skartu pieaugušo indivīdu dzimumdzīve tiek atbalstīta Dānijā, un pretnostatīšu šos procesus Zviedrijā īstenotajai dzimumdzīves apspiešanas politikai. Mana galvenā tēze – invaliditātes skarto personu seksualitāte ir nevis tiesību, bet gan sociālā taisnīguma jautājums."
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105