Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Kontaktinformācija:
Dekanāts: Dzirciema iela 16,
D korpuss, 4. stāvs, 404. kab.
Tālrunis: 67409169
Fakultātes e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Par mums

  • Google plus

Komunikācijas fakultāte izglīto sociālo zinātņu bakalaurus un maģistrus komunikācijas zinātnē ar zināšanām un prasmēm žurnālistikā un sabiedriskajās attiecībās, kā arī Eiropas procesos ieinteresētus bakalaura un maģistra līmeņa speciālistus socioloģijā. RSU Komunikācijas fakultāte pirmā Latvijā sāka piedāvāt sociālās antropoloģijas studijas; 2010./11. akadēmiskajā gadā pirmo reizi Latvijā sākts realizēt vēl nebijušu bakalaura programmu „Multimediju komunikācija”.

Komunikācijas fakultātes mācībspēki un vieslektori ir savu jomu vadošie speciālisti, autoritātes sabiedrībā. Bakalauru programmās paredzēta divu svešvalodu apguve: bez angļu valodas arī vācu, franču vai spāņu valodas apmācība. Visu virzienu studijas no citu Latvijas augstskolu piedāvājuma atšķir moduļu sistēma. Tas ļauj elastīgāk ļauj nokārtot eksāmenus, piesaistīt interesantus vieslektorus. Bakalaura programmu studenti aktīvi izmanto iespēju doties ERASMUS apmaiņas programmās.

Studijas

Informācija par studiju iespējām un studiju procesu Komunikācijas fakultātē.

Studijas Komunikācijas fakultātē notiek pēc moduļu principa.

Žurnālistikas un sabiedrisko attiecību jomas studijās RSU vairāk nekā citās Latvijas augstskolās tiek akcentēta masu komunikācijas un mediju sfēra. Daudzveidīgajos žurnālistikas kursos tiek mācīti žurnālistikas pamati, ziņu žurnālistika, žurnālistikas žanri, redaktora darbs, pētnieciskā žurnālistika, televīzijas žurnālistika un radio žurnālistika, producēšana. Studentiem paredzētas divas prakses dažāda tipa mediju redakcijās. Liela nozīme studiju saturā pievērsta mūsdienu komunikācijas izpausmēm: informācijas sabiedrībai, tīkla sabiedrībai, blogosfērai. Katru gadu žurnālistikas studentiem ir iespēja arī apgūt praktiskās iemaņas konkrētos masu medijos.

Socioloģijas studijās, kur tiek pētīts cilvēks dažādās grupās un situācijās sabiedrībā, tiek piedāvāta Latvijā vienīgā programma „Organizāciju un menedžmenta socioloģijā”.

Sociālās antropoloģijas maģistratūra lieliskās pasniedzēju komandas un augsto prasību dēļ pielīdzināma izglītībai, ko var iegūt pazīstamās ārzemju augstskolās. Mācībspēki ir izglītojušies un aizstāvējuši zinātniskos grādus, piemēram, Kembridžas, Oksfordas, Bristoles, Kembridžas universitātēs, Ņujorkas The New School for Social Research, Kalifornijas Universitātē Bērklijā. Viņu vidū ir tādi Latvijā pazīstami eksperti kā Roberts Ķīlis, Viesturs Celmiņš, Agita Lūse, Klāvs Sedlenieks un citi.

RSU piedāvātā „Sociālā antropoloģija” ir vienīgā valsts akreditētā maģistra studiju programma sociālajā antropoloģijā Latvijā. Tādējādi tajā studējošajiem ir vairākas priekšrocības, piemēram, iespēja saņemt valsts garantēto studiju kredītu.

Dekāns

Komunikācijas fakultātes dekāne ir Taņa Lāce.

Katedras

Komunikācijas fakultātē studiju programmas tiek realizētas divās katedrās:

Pēdējās izmaiņas: 16:03, 10. Aprīlis, 2013
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105