Kā saņemt IT palīdzību

Reģistrēties RSU IT Servisa centra klātienes apmeklējumam

• Klātienē piesakoties pie IT speciālista RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16, G-115 kabinetā
  • Piezvanot uz IT atbalsta tālruni +371 67061515 darba laikā vai atstājot paziņojumu automātiskajā atbildētājā ārpus darba laika
  • Rakstot e-pastu IT atbalsta dienestam – itatrsu[pnkts]lv

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc manā Outlook kalendārā notikumi rādās citos laikos?

Šāda situācija izveidojusies, jo jūsu ierīces iestatījumos ir uzstādīts cits laiks, kas atšķiras no tā, kādā atrodamies mēs. Lai iestatītu pareizu laiku, lūgums sekot šiem soļiem.

Laika joslas iestatīšana, izmantojot viedierīcesLaika joslas iestatīšana, izmantojot pārlūku
  1. Studējošo portālā MyRSU atveriet flīzi “Kalendārs” Atveroties kalendāram, spiediet uz izvēlnes pogu (jeb trijām svītrām)
  2. Izvēlnei atveroties, spiediet uz zobratiņu.
  3. Nospiežot uz zobratiņu, izvēlieties “Laika josla”, kurā atzīmējiet UTC +02:00 laiku.
  4. Pēc tam visi kalendāra notikumi tiks sasinhronizēti atbilstoši laikam.
  1. Atveriet Outlook kalendāru un virs kalendāra skata, pašā augšā Jums parādīsies rīkjosla
  2. Rīkjoslā spiediet uz Iestatījumu pogu (jeb zobratiņu).
  3. Nospiežot uz iestatījumu pogas, jūs varēsiet redzēt pašreizējo laika joslu.
  4. Lai lekciju un nodarbību laiks atspoguļoti pareizu lekciju un nodarbību grafiku, spiediet uz (UTC +02:00) Helsinki, Kijeva, Rīga, Sofija
Kāds ir mans RSU lietotājvārds?

Jūsu RSU studenta lietotājvārdu veido jūsu studenta ID un @rsu.edu.lv. Savu studenta ID varat atrast savas RSU studentu apliecības aizmugurē. Tas sastāv no sešiem cipariem. Jūsu lietotājvārds izskatīsies šādi – 000000atrsu[pnkts]edu[pnkts]lv.

Ja studenta apliecība ir nozaudēta, lūdzu, vērsieties Studentu Servisā!

Kā sākt lietot Studējošā portālu (MyRSU)?

Lai izmantotu RSU e-pakalpojumus studentam, izmantojiet savu lietotājvārdu (piemērs: 000000atrsu[pnkts]edu[pnkts]lv) un paroli. Pirms darba uzsākšanas izveidojiet paroli.

• Lai izveidotu paroli, dodieties uz my.rsu.lv
  • Izvēlieties Iegūt vai atjaunot paroli
  • Lai iegūtu drošības kodu, aizpildiet laukus
    • Laukā Uzvārds ievadiet savu uzvārdu
    • Laukā Studenta ID vai personas kods ievadiet savu Studenta ID vai personas kodu
    • Laukā Tlefona numurs vai privātā e-pasta adrese ievadiet mobilā telefona numuru vai e-pasta adresi, kuru norādījāt, iestājoties RSU
  • Atzīmējiet Neesmu robots
  • Spiediet Atjaunot paroli. Uz jūsu e-pasta adresi tiks nosūtīts drošības kods, kura derīguma termiņš ir 12 stundas no pieteikuma izveidošanas!
  • Lai pabeigtu paroles izveidi, atveriet e-pastā saņemto saiti un sekojiet norādītajām instrukcijām
  • Lai izveidotu paroli, aizpildiet laukus
    • Laukā RSU e-pasta adrese vai domēns\lietotājvārds ievadiet savu lietotājvārdu 000000atrsu[pnkts]edu[pnkts]lv (PIEMĒRS)
    • Laukā Drošības kods ierakstiet drošības kodu, kas norādīts e-pastā, ja nav aizpildīts automātiski
    • Laukā Jaunā parole ierakstiet savu izvēlēto jauno paroli, kuru pēc tam lietosiet
      • Jaunā parole nedrīkst saturēt jūsu vārdu, uzvārdu vai lietotājvārdu;
      • Jaunā parole nedrīkst saturēt jūsu telefona numuru;
      • Jaunā parole nedrīkst līdzināties vai sakrist ar 24 iepriekšējām parolēm
      • Jaunajai parolei ir jābūt no 9 līdz 16 simboliem garai un tai jāsatur vismaz 4 zīmju veidi:
        • lielie burti;
        • mazie burti;
        • cipari;
        • simboli
          ? [  ! \ " ] # > ^ $ _ % & ` ' { ( | ) } * ~ + : , ; - < . = /
    • Laukā Jaunā parole vēlreiz atkārtoti ievadiet jauno paroli
  • Atzīmējiet Neesmu robots
  • Nospiediet Atjaunot paroli

Veiksmīgas paroles izveides gadījumā parādīsies paziņojums Parole veiksmīgi atjaunota, kā arī e-pastā saņemsiet apstiprinājuma vēstuli.

Doties uz Studējošo portālu MyRSU

Kā pieslēgties manam studējošā e-pastam?
  • Ejiet uz http://webmail.rsu.edu.lv
  • Ievadiet savu lietotājvārdu, piemēram, 000000atrsu[pnkts]edu[pnkts]lv
  • Ievadiet paroli, kas tiek izmantota, autorizējoties e-studiju portālā un citos RSU informācijas sistēmu resursos
  • Spiediet Sign in

Esat veiksmīgi pieslēdzies savam studējošā e-pastam!

Kā pieslēgties WiFi tīklam Eduroam?

Lai pieslēgtos Wifi tīklam eduroam, nepieciešams jūsu RSU lietotājvārds (000000atrsu[pnkts]edu[pnkts]lv). Pirms pieslēdzaties eduroam, aizveriet visas programmas, kuras izmanto torentus (uTorrent, DC++, BitConnect, u.c.)

Pamācības, lai pieslēgtos eduroam

Iespējamās problēmas, kāpēc nav iespējams pieslēgties eduroam

• Datoram uzstādīta statiska IP/DNS adrese
  • Dators satur bīstamus datorvīrusus
  • Datorā nav uzinstalēta antivīrusa programma vai arī tās vīrusu datubāze nav atjaunināta
  • Ieslēgta P2P failu apmaiņas programma (torrenti, DC++ utml.)

eduroam tīkla lietošanas noteikumi

Kā redzēt savu lekciju un nodarbību grafiku manā mobilajā iekārtā?

Lekciju un nodarbību grafika sinhronizēšana ar mobilajām iekārtām

Kā sākt lietot Microsoft Office legālo programmatūru par brīvu?

RSU piedāvā saviem studentiem izmantot licencēto Microsoft Office par brīvu. Studenti var uzinstalēt Microsoft Office programmas, tostarp Word, Excel, PowerPoint, OneNote uz pieciem datoriem (PC vai Mac) un piecām mobilajām iekārtām (piem., viedtālruni, portatīvo datoru, planšetdatoru un personīgo datoru). Studenti var izmantot OneDrive 1 TB apjomā ierīču automātiskai sinhronizēšanai.

• Microsoft Office programmatūras instalēšana uz Mac un PC iekārtām:
    • Apmeklējiet Office365.rsu.lv;

• Autorizējieties ar RSU lietotājvārdu (piemēram, studentaidatrsu[pnkts]edu[pnkts]lv (123456[at]rsu[dot]edu[dot]lv));

• Izvēlieties lietošanas valodu un lejupielādējiet.

• Microsoft Office programmatūras instalēšana uz iOS un Android iekārtām:

Detalizētāka informācija par programmatūras lejupielādi

Plašāka informācija par Office365 iespējām

Noderīgas saites