Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Strauji pieaudzis ārvalstu pētnieku pieteikumu skaits RSU starptautiskajai studentu zinātniskajai konferencei

  • Google plus

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvaldes (SP) rīkotajai starptautiskajai studentu zinātniskajai konferencei Health and Social Sciences 2017 šogad iesniegtas 504 tēzes, no kurām apstiprinātas 338. Kopš 2015. gada, kad konference tiek rīkota starptautiskā mērogā, jauno pētnieku pārstāvēto valstu skaits ik gadu ir audzis – šogad pieteicās dalībnieki no 22 valstīm, bet tika apstiprināti 12 valstu pārstāvji, padarot šo par lielāko starptautisko studentu konferenci Baltijas valstīs.

"Augstākā izglītība vairs nav ieliekama nacionālos rāmjos – RSU bija pirmā augstskola Latvijā, kas to saprata. Tieši tāpēc varam lepoties gan ar lielāko ārvalstu studentu skaitu Baltijā, gan ar tāda veida pētniecības notikumiem kā šī konference, kas vienkopus saved jaunus, talantīgus zinātniekus ne vien no Baltijas, bet arī Eiropas un plašāk," uzsver RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

Uz konferences atpazīstamības un reputācijas stabilo kāpumu pēdējos gados atsaucas arī pasākuma organizatoru komandas vadītājs Artūrs Šilovs: "Pērn kopumā uzstājās ap 50 jauno pētnieku no ārvalstīm, bet šogad aptuveni šāds skaits dalībnieku ir no Lietuvas vien. Jaunu cilvēku piesaiste zinātnei ir ļoti būtiska – viņu zinātkāre, entuziasms un svaigais skatījums sniedz milzu ieguldījumu pētniecības attīstībā."

Konferencē pētnieciskie darbi tiks prezentēti 14 sekcijās, pārstāvot vairāk nekā 30 jomas, kas apvienos gandrīz visas mūsdienu veselības aprūpes jomas ķirurģijā, terapijā, rehabilitācijā, radioloģijā, psihiatrijā un daudzās citās, savukārt no sociālajām zinātnēm būs pārstāvēta politikas zinātne, komunikācijas zinātne, ekonomika un jurisprudence.
Konference notiks 5. aprīlī RSU centrālajā ēkā, Dzirciema ielā 16. Konferences darba valoda ir angļu. Plašāka informācija par norises kārtību un saturu atrodama konferences mājaslapā www.isc.rsu.eng. Studentu konference tradicionāli ik gadu norisinās tieši pirms RSU zinātniskās konferences, kas divu dienu garumā pulcē pieredzējušus un atzītus Latvijas zinātniekus.

Par RSU SP

Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde (RSU SP) ir studentu vēlēta, neatkarīga, koleģiāla institūcija RSU studējošo tiesību un interešu pārstāvniecībai. RSU SP ietekmē studiju saturu un kvalitāti, RSU iekšējos procesus un universitātes nākotnes virzību, kā arī rūpējas par sporta un kultūras dzīvi, patīkamu vidi RSU ēkās (arī dienesta viesnīcās), RSU patriotismu un to, lai ikviens students taptu sadzirdēts un uzklausīts. Studentu pārstāvji darbojas Senātā, fakultāšu domēs, dažādās komisijās un citās instutūcijās, kur nepieciešama studējošo pārstāvniecība.

Papildu informācijai:

Rūta Alīde Voitkāne, RSU Studējošo pašpārvaldes komunikācijas virziena vadītāja
Tālr.: 28327392
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ieva Nora Gediņa, RSU Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Mob. tālr.: 29146366
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pēdējās izmaiņas: 11:19, 17. Marts, 2017
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105