18. maijā – Starptautiskajā muzeju dienā – no pulksten 11.00 līdz 14.00 RSU vestibilā, Dzirciema ielā 16, notiks akcija "Atstāj sava laika liecību muzejā!", kuras laikā aicinām RSU studentus, docētājus un darbiniekus nodot muzejam priekšmetus, kas saistīti ar darbu vai studijām mūsu augstskolā, izstāstot arī stāstus par tiem. Tie tiks saglabāti RSU muzeja krājumā un vēstīs par augstskolas vēsturi nākamajām paaudzēm.

Mums – Rīgas Stradiņa universitātes studentiem un darbiniekiem – katram ir savi ikdienas pienākumi, izaicinājumi un sasniegumi, studijas vai darbs mijas ar vaļaspriekiem. Ko par šo dienu varēsim un gribēsim pastāstīt nākamajām paaudzēm? Kas kļūs par mūsu laika simboliem? Kas ir tas, ko gribam, lai atceras par mums un mūsu laiku?

Šis stāsts lai kalpo jums par piemēru!

nokia_rsu_muzeja_krajums.jpgMobilais telefons Nokia

"Šāds bija mans mobilais telefons, kad es atnācu strādāt uz Rīgas Stradiņa universitāti 2010. gadā. Nokia tobrīd skaitījās viens no kvalitatīvākajiem zīmoliem šajā nozarē. Par skārienjutīgajiem modeļiem tobrīd vēl neko nezināju. Tajā laikā drīzāk aktuāli bija tas, ka iekārta ir ar maziem gabarītiem – jo mazāka, jo labāk. Šis ir 10 x 4,5 cm. Paralēli šim RSU sākumā es lietoju arī stacionāro telefonu. Nu tādi aparāti darba kabinetos vai mājās jau ir retums. Kurš vēl atceras sava pēdējā stacionārā telefona numuru?"

Rīgas Stradiņa universitātes muzeja vadītāja Daiga Dupate

RSU-MUZEJS-SMD-2018.jpg