Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

RSU Veselības dienā 26. aprīlī aicina ziedot asinis un pārbaudīt veselību

15:33, 19. Aprīlis, 2017
  • Google plus

Trešdien, 26. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), Dzirciema ielā 16, no plkst. 10.00 līdz 15.00 notiks Veselības diena, kuras laikā darbinieki un studenti aicināti ziedot asinis, kā arī veikt vienkāršas veselības pārbaudes. Asinis varēs nodot B korpusa 202. un 203. telpā, bet foajē medicīnas studenti no zinātniskajiem pulciņiem interesentiem noteiks asinsspiedienu, skābekļa daudzumu asinīs, ķermeņa masas indeksu, kā arī veiks citas pārbaudes.

Veselības diena RSU notiek jau trešo reizi. Iepriekšējās asins ziedošanas akcijas guva lielu atsaucību gan no darbinieku, gan vietējo un ārvalstu studentu puses. Lai asins ziedošana kļūtu par tradīciju, RSU plāno organizēt šādu pasākumu divas reizes gadā – rudenī un pavasarī.

Kas jāzina, lai ziedotu asinis?

Par asinsdonoru var būt cilvēks vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kura svars ir vismaz 50 kg. Dienu pirms asins ziedošanas donors nedrīkst lietot alkoholu, treknus ēdienus, uzturā jālieto veselīga pārtika un jādzer daudz šķidruma. Asinis var ziedot, ja kopš iepriekšējās ziedošanas reizes ir pagājušas vismaz deviņas nedēļas. Sievietes gada laikā asinis var ziedot četras reizes, savukārt vīrieši – sešas reizes (pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums). Pirms asins ziedošanas ieteicams atpūsties un labi izgulēties. Donoriem jāatceras, ka ziedojot asinis, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un norādīt savu bankas konta numuru. Asinis ziedot var arī ārvalstu studenti, kuriem piešķirta uzturēšanās atļauja Latvijā ar Latvijas Republikas personas kodu.

Ko iegūst donors, ziedojot asinis?

Donora organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma un atjaunojas asins sastāvs. Speciālisti uzsver, ka asinsdonori retāk slimo ar akūtām slimībām un veselam cilvēkam asins ziedošana nav kaitīga. Asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas, jo kādam ir sniegta palīdzība grūtā brīdī. Ziedojot asinis, iespējams uzzināt asins grupu, rēzus faktoru, pulsa frekvenci, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni. Ikreiz pirms asins ziedošanas eksprestestā tiek noteiktas C hepatīta antivielas. Donoram ir iespēja uzzināt savus analīžu rezultātus piecu darba dienu laikā pēc asins ziedošanas.

Papildu informācija par asins ziedošanu: www.donors.lv vai 80000003.

veselibas diena vadc 2 16

 

rsu veselibas diena 26042017 lead

Pēdējās izmaiņas: 11:19, 25. Aprīlis, 2017
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105