Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

RSU būs kupli pārstāvēta starptautiskajās 33. SELL Studentu spēlēs

10:41, 18. Maijs, 2017
  • Google plus

rigas pilsNo 19. līdz 21. maijam Rīgā notiks vērienīgākais studentu sporta pasākums 2017. gadā – 33. SELL (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva) Studentu spēles. Šīs spēles, kurām ir 90 gadu vēsture, tiek uzskatītas par atklātajām Eiropas Ziemeļvalstu Olimpiādes spēlēm studentiem ar Eiropas Universitāšu sporta apvienības (EUSA) un Starptautiskās studentu sporta federācijas (FISU) patronāžu. Spēles pārmaiņus organizē kāda no Baltijas valstīm un Somija.

Šogad SELL Studentu spēlēs dalībnieki sacentīsies 15 dažādos sporta veidos – vieglatlētikā, basketbolā, regbiā 7, florbolā, mini futbolā, volejbolā, pludmales volejbolā, peldēšanā, spēka trīscīņā, galda tenisā, džudo, badmintonā, orientēšanās, cīņā (brīvajā cīņā un grieķu–romiešu cīņā) un svarcelšanā. 33. SELL Studentu spēles un atklāšanas pasākumu kultūras pilī Ziemeļblāzma ar savu klātbūtni pagodinās Eiropas Universitāšu sporta apvienības prezidents Adam Roczek un Starptautiskās studentu sporta federācijas valdes pārstāve Kairis Ulp.

Kopumā Rīgā 33. SELL Studentu spēles uzņems vairāk nekā 1500 viesu no 12 dažādām pasaules valstīm – Latvijas, Vācijas, Krievijas, Lietuvas, Čehijas, Somijas, Igaunijas, Slovākijas, Libānas, Ķīnas, Anglijas un Itālijas. Dalībai 33. SELL studentu spēlēs nav vecuma ierobežojuma, un tām var pieteikties ikviens students un 2016. gada absolvents.

Daži interesanti fakti par 33. SELL Studentu spēlēm

  • Lielākās delegācijas: Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija – 146 dalībnieki, Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 90 dalībnieki, Rīgas Stradiņu universitāte – 89 dalībnieki.

  • Lielākās ārzemju universitāšu delegācijas: Lietuvas Sporta universitāte (74 dalībnieki) un Slovākijas Žilinas universitāte (56 dalībnieki).

  • Pirmā delegācija, kas piereģistrējās 33. SELL studentu spēlēm, bija Ķīnas delegācija.

  • Populārākais sporta veids – vieglatlētika (194 dalībnieki).

  • Lielākais augstskolu skaits no vienas valsts: Latvija – 19, Lietuva – 11, Igaunija – 8, Ķīna – 7.

Sacensību programma pieejama šeit.

"Jaunība, aktivitāte, sports – tās ir neatņemamas studentu dzīves iezīmes! Tieši topošie līderi ir tie, kuri ar aizrautību iesaistās ne tikai studijās, bet arī dažādās sociālās aktivitātēs, un sports to spēj piedāvāt itin plašā klāstā. Lai ikviens ar savu sniegumu bagātina šo īpašo studentu sporta dzīves garšu!" uzsver Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente Agita Ābele.

Šo sporta spēļu moto: Es studēju! Es sportoju! Es uzvaru!

SELL 2017 lead

Pēdējās izmaiņas: 09:09, 22. Maijs, 2017
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105