Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mājas lapas rsu.lv pārlūkošanu tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies).
Turpinot lietot mājas lapu rsu.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes (Cookies), lai:
- nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
- iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;

Rīgas Stradiņa universitāte

Klajā nāk jau trešais studentu pētnieciskās žurnālistikas izdevums "Inquisitio"

09:34, 09. Marts, 2017
  • Google plus

Ceturtdien, 23. martā, plkst. 15.00 notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu pētnieciskā žurnāla Inquisitio trešā numura atklāšana. Tā kā numura centrālā tēma ir smēķējošas grūtnieces, pasākums norisināsies Rīgas Dzemdību nama Baltajā zālē. Par žurnāla tapšanas gaitu stāstīs rakstu autori un Inquisitio galvenā redaktore RSU asoc. prof. Anda Rožukalne, par Latvijas melno statistiku saistībā ar cigaretēm bērna gaidīšanas laikā – Dzemdību nama mediķi, par pieredzi pētnieciskajā žurnālistikā – LTV žurnālists, raidījumu Tieša runa un Aizliegtais paņēmiens veidotājs Guntis Bojārs.

Papildus izdevuma centrālajai tēmai – smēķējošu grūtnieču problemātika – šajā numurā skatītas arī citas līdz šim publiski noklusētas un maz aktualizētas tēmas, piemēram, pērn 17. septembrī airBaltic Bombardier Q400 NextGen reisā uz Cīrihi veiktā ārkārtas nosēšanās Rīgas lidostā, reliģisko sektu darbība, caurkritusī bēgļu integrēšana Latvijas sabiedrībā un daudzas citas.

"Pētnieciskās žurnālistikas izdevums Inquisitio ir kā skrejceļš, kas ļauj topošajiem žurnālistiem pacelties profesionālos augstumos. Inquisitio pierāda, ka studenti spēj izpētīt ļoti nopietnus tematus, atrast svarīgus jautājumus, kuri palikuši nemanīti un uz tiem meklēt atbildes. Žurnāls apgāž priekštatus, ka universitātes beidzēji ir iesācēji. Tā saturs liecina, ka jaunie žurnālisti spēj veidot sabiedrībai nozīmīgu saturu labā profesionālā līmenī," norāda RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja, asoc. prof. Anda Rožukalne.

RSU Komunikācijas fakultāte Inquisitio izdod kopš 2015. gada pavasara. Šī numura rakstu autori: Anželika Jarmuševiča, Kristīne Gerasimenko, Katrīna Karzubova, Anna Paula Kuzņecova, Marta Oplucāne, Daiga Poda, Līva Sloģe, Alise Sņegireva, Anna Ūdre un Zane Treifelde. Dizaina un maketa autors: Modris Brasliņš.

RSU studiju programmas Žurnālistika, Multimediju komunikācija, kā arī Fotogrāfija sagatavo gan akadēmiski spēcīgus, gan praktiski rūdītus jaunos mediju profesionāļus. Inquisitio ir tikai viens no instrumentiem, kas studentiem pieejami profesionālo prasmju attīstīšanai. Komunikācijas fakultātes studenti veido TV sižetus, videoklipus un gatavo radio saturu studentu medijam Skaļāk!, apgūst digitālo un analogo tehnoloģiju lietojumu fotogrāfijā RSU fotostudijā, veic exit poll aptaujas pašvaldību un Saeimas vēlēšanās un izmanto citas praktiskas platformas savas profesionalitātes slīpēšanai.

Inquisitio iepriekšējo numuru raksti elektroniskā formātā ir pieejami studentu medija Skaļāk! mājaslapā skalak.rsu.lv, bet jaunākā numura drukātā versija – RSU Informācijas centrā Dzirciema ielā 16.

Inquisitio3 2017 lead

Pēdējās izmaiņas: 12:01, 23. Marts, 2017
Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007, Latvija, +371 67409105