Izstādes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) muzejs lūdz atsaukties ikvienu RSU studentu un absolventu, kā arī esošos un bijušos darbiniekus, kuri vēlētos piedāvāt izstādei savu Ex Libris – grafikas tehnikā mākslinieciski veidotu grāmatzīmi, kas norāda, kurš ir grāmatas īpašnieks.

ex-libris-lead.jpg

Izstāde, kas būs veltīta grāmatai mūsu universitātē, plānota RSU telpās no 23. aprīļa līdz 30. jūnijam.

Ex Libris jeb ekslibris ir grāmatas īpašumzīme. Tas ir miniatūrs grafikas mākslas darbs, kas norāda, kurš ir grāmatas īpašnieks. Šādā grāmatzīmē ietverts īpašnieka vārds vai iniciāļi, attēlots kaut kas, kam saistība ar šo personu, un dažkārt arī kāds citāts, padoms vai dzīves gudrība. Ekslibri ielīmē grāmatas iekšpusē – parasti uz otrā vāka. Tas ne vien informē par piederību kādas personas bibliotēkai, bet arī kā patstāvīgs, apbrīnas vērts mākslas darbs rotā grāmatu. Ekslibris radies Rietumeiropā 15. gs. beigās, veidojoties privātiem grāmatu krājumiem. Vārds 'Ex Libris' nāk no latīņu valodas, un latviski to varētu tulkot kā "grāmata pieder (..)", kur divpunktes vietā raksta īpašnieka vārdu.

Kontaktinformācija: tālrunis 22003426 un e-pasts: muzejsatrsu[pnkts]lv (muzejs[at]rsu[dot]lv).