Tradicionālie pasākumi

Pirmdien, 22. februārī, pulksten 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes ēdnīcas zālē (Dzirciema ielā 16) tiks svinēti Lukturu svētki, kas ir ķīniešu Jaunā gada svinību noslēgums. Lukturu svētki jeb Juaņsjao tradicionāli notiek piecpadsmitajā jaunā gada dienā. Šie svētki pretstatā ķīniešu Vecgada vakaram, kurus svin ģimenes un radinieku lokā, tiek atzīmēti publiski pilsētas laukumos un tempļos, iededzot košus un krāsainus lukturus, našķojoties ar saldajām rīsu bumbiņām un minot mīklas.

kiniesu-jaungada-pasakums-rsu-lead.jpg

Pasākumā aicināti piedalīties gan RSU darbinieki, gan studenti, kā arī Ķīnas kultūras cienītāji. Lukturu svētkos būs iespēja tuvāk iepazīt Ķīnas tautas tradīcijas, noskatīties tradicionālo Tīģeru deju un citus priekšnesumus RSU Konfūcija centra un Valodu centra studentu izpildījumā, kā arī cienāties ar ķīniešiem raksturīgajiem saldumiem.

Pasākumu rīko Konfūcija centrs ar mērķi tuvināt Ķīnas un Latvijas kultūras, un to vadīs centra direktore U. A. Bērziņa-Čerenkova un stundu pasniedzēja Čeņa Hunmei.