Starptautiskā sadarbība

Sagaidot jauno studiju gadu, no 29. augusta līdz 1. septembrim Zvārtavas pilī, Gaujienas pagastā, pirmajā Baltijas Antropoloģijas Vasaras skolā gandrīz 60 studenti un docētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Norvēģijas, Vācijas un Lielbritānijas tikās, lai ārpus ierastās akadēmiskās vides diskutētu par sajūtu nozīmi antropoloģiskajos pētījumos. Vasaras skolā piedalījās arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti un docētāji.

Pirmais vasaras skolas vakars tika veltīts studentu prezentācijām, kurās tie stāstīja par savu maģistra darbu pētījumiem.

Tā kā vasaras skolas galvenā tēma bija sajūtu antropoloģija (Anthropology of Senses), atklāšanas prezentācija 30. augustā bija uzticēta Tallinas Universitātes asociētajam profesoram Karlo Kubero (Carlo Cubero), kurš ir atzīts sajūtu antropoloģijas praktiķis.

Vasaras skolā uzstājās arī britu antropologs Edvards Datons (Edward Dutton, Oulu University, Somija), latviešu izcelsmes britu antropoloģe Vieda Skultāns (Bristol University, Lielbritānija) un RSU maģistra studiju programmas Sociālā antropoloģija vadītājs Klāvs Sedlenieks.

Neformālajā vakarā par savu pieredzi stāstīja un uz jautājumiem atbildēja emeritētā profesore Džoja Hendrija (Joy Hendry, Oxford University), kas ir pētījusi un sarakstījusi vairākas etnogrāfijas par Japānu, kā arī akadēmiskās monogrāfijas par sociālo antropoloģiju.

Nākamā diena tika veltīta lauka darbam jeb antropoloģijas galvenajam pētniecības rīkam – līdzdalīgajam novērojumam. Dalībnieki devās iepazīt blakus esošo Gaujienu, paļaujoties uz vienu no maņām – dzirdi vai smaržu. Lauka darba rezultātu prezentācijas 1. septembrī noslēdza četru dienu garo vasaras skolu.

Baltijas Antropoloģijas Vasaras skolu sadarbībā ar Latvijas Antropologu biedrību organizēja RSU maģistra studiju programmas Sociālā antropoloģija studenti Liene Blauzde, Māris Prombergs, Silva Suhaņenkova, Matīss Šteinerts un Anna Žabicka. Par finansiālu atbalstu un pretimnākšanu skolas tapšanā vislielākais paldies RSU rektoram un RSU Studentu pašpārvaldei.