31. oktobrī RSU Hipokrāta auditorijā tika aizvadīta Seksoloģijas studentu zinātniskā pulciņa teorētiskā sēde par tēmu Sievietes iegurņa veselība. Sēdi apmeklēja vairāk nekā piecdesmit cilvēku, taču lielās intereses dēļ šī sēde tika ierakstīta video formātā.

Pulciņa sēdē RSU Medicīnas faktultātes 5. kursa studentes Anastasija Mosina un Darja Rjutkinena bija sagatavojušas prezentācijas par sievietes iegurņa pamatnes muskulatūras anatomiju, fizioloģiju un iespējamām problēmām, kā arī par sievietes iegurņa pamatnes muskulatūras treniņu metodēm.

Pēc pulciņa vadītājas Medicīnas fakultātes 5. kursa studentes Katrīnas Puriņas-Libertes iniciatīvas, tika izveidota multidisciplināra pieeja tēmas aplūkošanai, iesaistot arī nozares speciālistus, kā viesmentorus, kuri daļa arī uzstājās ar prezentācijām par saviem zinātniskajiem pētījumiem.

RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes studiju programmas Veselības sporta speciālists absolvente Marta Voicehoviča uzstājās ar  kvalifikācijas darba pētijuma kopsavilkumu Iegurņa pamatnes muskulatūra un tās treniņu metodes, savkārt fizioterapeite un RSU maģistra studiju programmas Rehabilitācija studente Elīna Ločmele – ar bakalaura darbu un pētījumu Iegurņa pamatnes muskulatūras vingrinājumu kopuma ietekme uz mazā iegurņa funkcionālo stāvokli un pašsajūtu sievietēm.

Ginekologu viedokli pārstāvēja un ar prezentāciju par lāzertehnoloģijas un filleru lietošanu ginekoloģijā uzstājās 3. gada ginekoloģijas un dzemdniecības rezidente ārste Katrīna Kalniņa.

Sēdē piedalījās arī 3. gada uroloģijas rezidents ārsts Juris Jansons, psiholoģe Kristīne Balode un iegurņa muskuļu fitnesa treniņu metodes trenere Zane Vorma.

Pēc sēdes pulciņa dalībnieki un viesmentori turpināja sarunas un diskusijas, arī iepazīstoties ar jauno zinātnieču pētniecisko darbu treniņu metožu papildaprīkojumu.

Seksoloģijas studentu zinātniskais pulciņš darbojas trešo gadu. Tā pasākumus aktīvi apmeklē ne vien studenti no Medicīnas fakultātes, bet arī citu fakultāšu studiju programmām. Pulciņa biedri komandā ar savu mentoru seksologu ārstu Daini Balodi gatavojas RSU starptautiskajai studentu zinātniskajai konferencei un plāno izstrādāt septiņus zinātniski pētnieciskos darbus un publikācijas. Pulciņa nākamā sēde ir plānota 28. novembrī un tās tēma būs Farmakoloģisko preparātu ietekme uz libido.