Ziņas

Aizvadīta tradicionālā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskā sanāksme, kas 7. septembrī RSU aulā pulcēja vairāk nekā 400 universitātes darbinieku. Klātesošie iepazinās ar video par RSU izaugsmi pēdējos 10 gados, kā arī ar rektora prof. Jāņa Gardovska prezentāciju par RSU paveikto aizvadītajā studiju gadā un nākotnes mērķiem.

J. Gardovskis atzīmēja, ka tikai pateicoties visu kopīgam darbam RSU ir kļuvusi par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, par augstskolu ar starptautiski atpazīstamu vārdu un izcilu izglītības kvalitāti. To pierāda šī gada uzņemšanas rezultāti – ir uzņemts par 16 % vairāk studentu nekā pērn, un galvenokārt tie ir vietējie studenti. Ārvalstu studentu skaita ziņā esam sasnieguši RSU kapacitāti – tie veido vairāk nekā 20 % no kopējā RSU studentu skaita.

Rektors uzsvēra, ka augstskolas attīstība nedrīkst apstāties un ir jāturpina strādāt pie izglītības kvalitātes celšanas, jāievieš jaunas, inovatīvas studiju formas un IT risinājumi, jāturpina attīstīt RSU infrastruktūru, docētāju kvalifikāciju, starptautisko sadarbību, zinātnes izaugsmi un citas svarīgas RSU darbības jomas.

Akadēmiskajā sanāksmē tika pasniegtas arī RSU Gada balvas struktūrvienībām vairākās nominācijās:

Noslēgumā rektors visiem novēlēja izturības pilnu un radošu jauno akadēmisko gadu.

Turpinājumā sanāksmes dalībnieki baudīja koncertu, kurā uzstājās mūziķi Liene Andreta Kalnciema (ērģeles), Elīna Bērtiņa (klavieres) un Elvijs Endelis (sitaminstrumenti).