Izstādes

No 28. marta līdz 7. jūlijam Rīgas Stradiņa universitātes centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 apskatāma ekspozīcija Svētku laiks. Akadēmisko svinību atribūtika Rīgas Stradiņa universitātē, kas izvietota jaunā vitrīnā gaitenī pie RSU aulas un RSU muzeja.

Rīgas Stradiņa universitātes akadēmiskie svētki ir jauno studentu imatrikulācijas ceremonija, Akadēmiskā sanāksme, izlaiduma sanāksmes, Akadēmiskā balle, Goda doktoru inaugurācija un Balto virsvalku svētki. Ekspozīcijā apskatāma vēsturiskā, mūsu augstskolā dažādu akadēmisko svētku laikā lietotā atribūtika no RSU muzeja krājuma.

Rīgas Stradiņa universitātes svētku atribūtikas klāstā, tāpat kā vairumā Eiropas augstskolu, ir tradicionālie piederumi, kas ieviesti jau pirms vairākiem gadu simtiem, piemēram, studenta cepurīte un mantija. Mūsu augstskola atšķiras vien ar savām krāsām, kas pieņemtas ap 1957. gadu: tumši sarkanā (dzīvība), melnā (nāve) un baltā (cerība).

Izstādes informatīvie teksti ir latviešu un angļu valodā.