Konferences, semināri

Sestdien, 17. oktobrī, vairāk nekā 200 jauniešu ar mirdzošām un zinātkārām acīm uzsāka studijas Jauno mediķu akadēmijā. Kā ik gadu, arī šogad interese par dalību JMA bija ļoti liela – dalībnieku vietas tika aizpildītas dažu stundu laikā.

Pirmajā nodarbībā jauniešus uzrunāja un ceļa vārdus pretim ārsta profesijai teica Medicīnas fakultātes dekāns profesors Guntis Bahs, JMA vadītājs dakteris Ēriks Ozols, kā arī fakultātes prodekāns profesors Andris Jumtiņš (attēlā – centrā), kurš arī vadīja nodarbību ortopēdijā un traumatoloģijā.

jma-2015-nodarbiba18.jpg

JMA kursā ietvertas lekcijas un praktiskās nodarbības anestezioloģijā un intensīvajā terapijā, oftalmoloģijas aktualitātes, acu izmeklēšana un mikroķirurģija, ievads dzemdniecībā un ginekoloģijā, ievads dermatoveneroloģijā, aizraujoša traumatoloģijas lekcija ar praktisko nodarbību, kurā varēs iepazīties ar osteosintēzes pamatiem, kā arī lekcijas par bērnu ķirurģijas iespējām mūsdienās, fiziskās un garīgās veselības mijiedarbību, iekšķīgo slimību ārstēšanas un diagnostikas aktualitātēm un citas tēmas.

Jauno mediķu akadēmijā lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada pieredzes bagāti RSU mācībspēki un Latvijas medicīnas nozares labākie praktiķi, kā arī jaunie, tikko universitāti beigušie, ārsti rezidenti, kuriem mācību process ir svaigā atmiņā. Daži no zināmākajiem RSU mācībspēkiem, kas vadīs nodarbības, ir RSU Medicīnas fakultātes prodekāns asoc. prof. Andris Jumtiņš, Morfoloģijas katedras vadītāja prof. Māra Pilmane, asoc. Prof. Silvija Umbraško, Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras vadītājs prof. Indulis Vanags, Oftalmoloģijas katedras vadītāja prof. Guna Laganovska, Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras dr. Artūrs Ancāns, Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs prof. Aigars Pētersons, Iekšķīgo slimību katedras docente dr. Larisa Umnova, Ķirurģijas katedras vadītājs prof. Genādijs Trofimovičs, Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja prof. Dace Rezeberga, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras dr. Ingus Skadiņš, Patoloģijas katedras vadītāja asoc. prof. Ilze Štrumfa, Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs prof. Elmārs Rancāns, Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras doc. dr. Raimonds Karls u. c.

RSU piedāvā vidusskolēniem apmeklēt JMA, kas ir neformālas izglītības projekts. JMA ir domāta tiem, kuri apsver kļūt par mediķiem, bet, iespējams, vēl nav to izlēmuši. JMA lekcijās un praktiskajās nodarbībās labāko docētāju un ārstu vadībā iegūsi dziļāku priekšstatu par plašo un daudzpusīgo medicīnas jomu. Apgūtās zināšanas sniegs pārliecību par izvēlētajām studijām un noderēs, stājoties RSU (piemēram, iegūtā informācija palīdzēs labāk nokārtot Objektīvi strukturizēto profesionālās piemērotības pārbaudījumu).

jma-2015-nodarbiba34.jpg

JMA nodarbības notiks RSU mācību bāzēs (RSU centrālajā ēkā, anatomikumā, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kādā no slimnīcām u. c.) no 2015. gada oktobra līdz 2016. gada maijam katra mēneša pirmajā un trešajā sestdienā.