Attīstība
Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju katedras vadītājs un Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras asoc. profesors Oļegs Sabeļņikovs ir ievēlēts par Eiropas Savienības (ES) Medicīnas speciālistu apvienības Anestezioloģijas sekcijas (Anaesthesiology Section of European Union Medical SpecialitiesUEMS EBA) prezidentu. Tas ir milzīgs sasniegums, kas nesīs RSU un Latvijas vārdu pasaulē.

olegs_sabelnikovs.jpg

ES Medicīnas speciālistu apvienības Anestezioloģijas sekcijas pārziņā ir anesteziologu apmācības un profesionālās pilnveides harmonizācija ES valstīs  (tas savukārt cieši saistīts arī ar rezidentūras programmu prasību izstrādi), anesteziologu darba apstākļu uzlabošana, anesteziologa darba kvalitātes un pacientu drošības standartu celšana. Sekcijas prezidenta amata pienākumos ietilpst sekcijas stratēģiskā attīstība, mērķu un uzdevumu izvirzīšana, apakškomiteju darba koordinēšana, sekcijas reprezentācija u. c.

"Par ievēlēšanu prezidenta amatā esmu ļoti gandarīts, jo tā ir unikāla iespēja līdzdarboties anesteziologa specialitātes attīstībā un pilnveidošanā Eiropas līmenī. Šis amats arī sniegs iespēju paaugstināt Latvijas anesteziologu atpazīstamību Eiropas mērogā," ar lepnumu par viņam izrādīto kolēģu uzticību sarunā teica asoc. prof. Oļegs Sabeļņikovs.

Anestezioloģijas sekcijas prezidenta amatā ievēlē uz četriem gadiem. Amata pienākumus prezidentam jāsāk veikt uzreiz pēc ievēlēšanas. Prezidenta amata kandidātus izvirza konkrētās valsts delegācija. Otrs pretendents uz prezidenta amatu šoreiz bija profesore Sibylle Kietaibl no Vīnes. Viņa ir Vīnes Evaņģēliskās slimnīcas (Evangelical Hospital Vienna) Anestezioloģijas un intensīvās medicīnas nodaļas vadītāja.

UEMS EBA prezidenta amats ir ļoti cildens, taču uzliek pienākumus un atbildību par visas Eiropas anestezioloģijas tālāku attīstību un nozares speciālistu kvalifikācijas pilnveidošanu, kā arī kopumā par specialitātes pacelšanu jaunā līmenī.