Farmācija

Atsaucoties uz Farmakoloģijas katedras un Farmakoloģijas pulciņa uzaicinājumu, 1. un 2. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās Pizas Universitātes asociētais profesors, ievērojams speciālists farmakokinētikas jomā Mario Džordži. Itāļu profesors uzstājās ar četrām lekcijām par šādiem tematiem: farmakokinētika, bioekvivalence, farmakokinētikas un farmakodinamikas integrēšana un zāļu mijiedarbība.

Profesora vieslekcijas apmeklēja ļoti daudzveidīga publika – gan RSU, gan citu universitāšu studenti un pasniedzēji, skolēni, kā arī speciālisti no Zāļu Valsts aģentūras, AS Grindeks, AS Olainfarm, Organiskās sintēzes institūta, Pārtikas un veterinārā dienesta, BIOR un vairākām citām organizācijām.

Profesors M. Džordži dalījās zināšanās un pieredzē, ko augsti novērtēja lekciju klausītāji. Piemēram, kā atzina AS Olainfarm pārstāvji, „profesora Džordži lekcijas notika īstajā laikā, jo nupat mūsu uzņēmumā sāksies klīniskais pētījums farmakokinētikas jomā”. Gan lekciju laikā, gan pēc tām publika uzdeva vairākus jautājumus, un izveidojās profesionālās diskusijas.

Šīs pasākums parādīja, ka pieredzes un zināšanu apmaiņa veicina profesionālo kompetenci un, ja nepieciešams, arī sadarbības iespējas.