Lepojamies!
Atzinība
Darbiniekiem

2020. gada 30. oktobrī Ordeņu kapituls par Atzinības krusta virsnieku iecēla Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras un Ģimenes medicīnas katedras profesoru Jāni Zaļkalnu, kurš ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gerontoloģijas klīnikas vadītājs.

Kas jums savā darbā sagādā vislielāko prieku?

Vislielāko prieku man sagādā labi paveikts darbs. Tas mani motivē turpmākajam.

janis_zalkalns_640x480.jpgFoto no aslimnica.lv arhīva

Piešķirtais valsts apbalvojums ir apliecinājums tam, ka esat sekmējis Latvijas izaugsmi un attīstību. Par kuru no paveiktajiem darbiem jums ir vislielākais gandarījums?

Mana darba dzīve sastāv no pedagoģijas, pētniecības un ārstniecības. Nevaru īpaši izdalīt kādu no tām, jo viss ir savstarpējā sasaistē. To īpatsvars katrā konkrētajā dienā, protams, ir atšķirīgs.

Kam pašlaik jūsu darbā tiek veltīta vislielākā uzmanība vai visvairāk laika?

Šoruden man bijusi ļoti veiksmīga sadarbība ar sociālā darba studentiem un sabiedrības veselības studentiem, attālināti kopā izejot sarežģītos gerontoloģijas labirintus.

Recenzēju mūsu izcilās profesores, LZA īstenās locekles Sandras Lejnieces monogrāfiju Klīniskā hematoloģija. Turpinu vadīt četru doktorantu (PhD) studijas četrās ārvalstu universitātēs. Viens no doktorantiem tuvojas darba nobeigumam, ar viņu kopīgi uzrakstījām rakstu un iesniedzām publicēšanai augstas validitātes medicīnas zinātniskajā žurnālā, un tikko saņēmām atbildi, ka raksts pieņemts publicēšanai. Otrs doktorants aktīvi veic pētījumu, bet ar diviem pārējiem precizējam pētījuma metodoloģiju un veidojam pētījuma dizainu.

Ar brīnišķīgo kolēģi lekt. Dainu Zepu, kura ir Gerontoloģijas klīnikas virsārste, nodrošinām veiksmīgu klīnikas darbu kopā ar mūsu augsti kvalificētajiem un pašaizliedzīgajiem ārstiem.

Esmu nepārtrauktā komunikācijā gan ar rakstošajiem, gan raidošajiem medijiem, īpaši LR1 un LR4, jo viņu interese par dažādiem gerontoloģijas un geriatrijas jautājumiem ir neizsīkstoša.

Kā starptautiski sertificēts augstākās izglītības kvalitātes eksperts saņēmu neatkarīgas akreditācijas un reitinga aģentūras piedāvājumu vadīt starptautisko ekspertu komisijas darbu Pievolgas Zinātniskās medicīnas universitātes (Ņižņijnovgoroda, Krievijas Federācija)  studiju programmu izvērtēšanā 13. –15. oktobrī un Harkovas Nacionālās medicīnas universitātes (Ukraina) institucionālajā akreditācijā 23. – 25. novembrī. Darbs bija intensīvs, un esmu gandarīts par atbildīgi un kvalitatīvi veikto ekspertīzi.

2021. gada pavasarī notiks RSU Zinātnes nedēļa. Vai un kā piedalīsieties RSU starptautiskajā zinātniskajā konferencē?

RSU Zinātnes nedēļa ir allaž gaidīta, jo tā ir iespēja iepazīt kolēģu devumu pētniecībā, diskutēt un attīstīt zinātnisko domu.

Ļoti gribētos, lai 2021. gadā RSU starptautiskā konference notiktu klātienē, jo, lai cik efektīva būtu vai nebūtu attālinātā komunikācija, tikšanās reālajā vidē pilnvērtības ziņā nav aizvietojama.

Kas ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu jāņem vērā, lai nākotnē mūsu valsts būtu sakārtota labklājības zeme?

Latvija esam mēs katrs. Mūsu pašaizliedzīgais darbs būs garants tās labklājībai nākotnē.

Kas jums šajā sarežģītajā laikā dod spēku un enerģiju?

Šajā sarežģītajā situācijā man spēku un enerģiju dod darbs, ieceres un to īstenošana.

Drīz vien būs Ziemassvētki un sāksies jauns gads. Ko jūs novēlat RSU saimei, sagaidot 2021. gadu?

RSU saimei vēlu veselību, radošu garu un veiksmi!

Atzinības krusts ir Latvijas valsts apbalvojums, ko piešķir par izcilu Tēvijas mīlestību un īpašiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.