Stipendijas

No jaunā studiju gada Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes studentiem būs pieejama Mēness aptiekas prakses stipendija – to paredz trīspusējais sadarbības līgums, kuru 7. jūlijā parakstīja RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, AS Senator Farm Aptiekas valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs un RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs profesors Romans Lācis.

ff-prakses-stipendijas-ligums-rsu-01.jpg

"RSU Farmācijas fakultātes absolventu aptaujas liecina, ka darbu aptiekās izvēlas 70 – 80 % jauno farmaceitu. Tomēr vienlaikus darba devēji norāda, ka nepieciešama paaudžu maiņa un ka jaunus darbiniekus, īpaši reģionos, ir grūtības atrast. Šī stipendija tuvinās studentus darba tirgum un kalpos kā tilts starp augstskolu un darba devēju," norādīja RSU Farmācijas fakultātes dekāne Baiba Mauriņa. Pateicoties stipendijai, jaunie farmaceiti varēs iziet valsts obligāto sešu mēnešu praksi, vienlaikus saņemot ikmēneša finansiālo atbalstu, kas, atkarībā no noslodzes, sniegsies līdz pat 570 eiro mēnesī.

ff-prakses-stipendijas-ligums-rsu-02.jpg

RSU rektors prof. Jānis Gardovskis uzsvēra, ka pieprasījums pēc kvalificētiem speciālistiem farmācijas nozarē aug, tāpēc augstu novērtē nozares pārstāvju ieguldījumu farmaceitu sagatavošanā. "Ir nopietni jādomā par iespējām sagatavot vairāk farmaceitu, tāpat arī par iespējām piesaistīt jaunos docētājus un stiprināt viņu akadēmisko kapacitāti. Pašlaik provizoriskie uzņemšanas dati rāda, ka pieteikumu šajā studiju programmā ir trīs reizes vairāk nekā studiju vietu," norādīja J. Gardovskis.

ff-prakses-stipendijas-ligums-rsu-03.jpg

AS Senator Farm Aptiekas valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Juskovecs atzīmēja: "Farmācijas nozares lielākais resurss ir augsti kvalificēti darbinieki, tāpēc esam gandarīti, ka varam sadarboties ar RSU šī mērķa sasniegšanā. Šīs sadarbības lielākie ieguvēji būs pacienti un sabiedrība kopumā, jo ikviens ir ieinteresēts saņemt zinoša, atsaucīga un profesionāla farmaceita konsultācijas."

Pasākumā tika parakstīts arī pirmais stipendiāta līgums ar Farmācijas fakultātes 5. kursa studenti Elīnu Vēkšēju, kura praksi aptiekā Madonā uzsāks jau šā gada 14. oktobrī.

AS Sentor Farm Aptiekas, kas ir Mēness aptieka tīkla īpašnieki, šā gada pavasarī atbalstīja arī ārvalstu viespasniedzējas Erikas L. Freitases (Erika L. Freitas, Regis University, ASV) lekciju ciklu RSU par farmaceitisko aprūpi, ne vien izglītojot studējošos, bet arī stiprinot RSU akadēmisko kapacitāti.

Plašāka informācija par stipendiju

Stipendiju administrē RSU Absolventu asociācija.

aa-logo.png