Darbiniekiem
RSU vēsture

17. septembrī sveicam mūsu universitātes ilggadējo docētāju (1973–2014) emeritēto profesoru Jāni Raibartu 80 gadu jubilejā.

Raibarts_Janis_2008_RSUM-griezta-lead.gif

Emerit. prof. Jānis Raibarts 2008. gadā. Foto no RSU muzeja arhīva

Rīgas Medicīnas institūtu (RMI), kas tagad ir Rīgas Stradiņa universitāte, Jānis Raibarts absolvēja 1964. gadā, un pēc tam obligātos trīs darba gadus viņš nostrādāja par iecirkņa ārstu Daugavpilī (arī Daugavpils slimnīcā). 1967. gadā, atgriezies Rīgā, paralēli darbam poliklīnikā un vēlāk 1. slimnīcā viņš sāka studijas RMI klīniskajā ordinatūrā (mūsdienās līdzīga rezidentūrai), bet pēc tam aspirantūrā (mūsdienās – doktorantūra). 1974. gadā viņš aizstāvēja disertāciju Hemodinamiskās izmaiņas pie arteriālās hipertensijas. 1973. gadā Jānis Raibarts nolēma pievērsties pedagoģijai un līdz pat aiziešanai pensijā 2014. gadā vadīja praktiskās nodarbības iekšķīgajās slimībās 5. un 6. kursa studentiem.

Raibarts_Janis_RSUM_ap_1980_otrais_no_kreisas-lead.gif

Ap 1980. gadu. Docētājs Jānis Raibarts – otrais no kreisās. Foto no RSU muzeja arhīva

RSU profesores Ingas Milleres atmiņas par profesoru Jāni Raibartu: "Viens no spilgtiem pasniedzējiem ar savu stāju un personību, kuru atceros no saviem studiju gadiem, bija profesors Raibarts. Viņš mūs bieži pirms došanās uz nodarbību audzināja – meitenēm pārbaudīja nagu garumu, zēniem – vai ir skūta bārda. Bija arī gadījumi, kad viņš lūdza atgriezties mājās un sakārtoties, pirms ierodas pie pacientiem palātā. Tas bija labs personības treniņš. Jā, toreiz mēs bijām sašutuši vai smējāmies. Bet tagad vērtēju, ka kopumā tas bija pareizi un audzinoši."

2014. gadā Latvijas Ārstu biedrība par nozīmīgu ieguldījumu medicīnā apbalvoja Rīgas Stradiņa universitātes emeritēto profesoru ārstu Jāni Raibartu ar profesora Ilmāra Lazovska balvu, un tas bija nevis dažu cilvēku, bet gan daudzu ārstu balsojuma rezultāts.