Ziņas

9. jūnijā Rīgas Stradiņa universitātes Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskā pulciņa dalībnieces bija izbraukuma sēdē Liepājas reģionālajā slimnīcā. Šāds izbraukums tiek organizēts jau otro gadu pēc slimnīcas ārstu Ievas Ramanes un Ingas Vēveres iniciatīvas. Reģionālajās slimnīcās vērojams jauno speciālistu trūkums, un šādas izbraukuma sēdes ļauj topošajiem ginekologiem, dzemdību speciālistiem iepazīties ne tikai ar iespējamo darba vietu, bet arī ar pilsētas infrastruktūru un vidi.

Ginekol-un-dzemd-pulcins-viesojas-Liepajas-slimnica02-lead.jpg

Izbraukuma sēdē studentēm bija iespēja iepazīties ar slimnīcu, tās aprīkojumu, kā arī nodaļas darbiniekiem, notika arī lekcija. Pēc slimnīcas apskates Liepājas reģionālās slimnīcas Ginekoloģijas nodaļas ārsti bija noorganizējuši Karostas un atpūtas kompleksa BB wakepark apmeklējumu, kur bija iespēja aktīvi atpūsties un parunāties neformālā gaisotnē.

Ginekol-un-dzemd-pulcins-viesojas-Liepajas-slimnica-lead.jpg

Studentes atzīst, ka šis ir lielisks veids, kā piesaistīt topošos ārstus reģioniem – radot draudzīgu vidi ne tikai teorētiski, bet arī praktiski. Viesojoties Liepājā un satiekot nodaļas ārstus, kā arī pavadot kopā ar viņiem laiku nesteidzīgās sarunās, bijusi sajūta, ka šī pilsēta nemaz nav tik sveša un nepazīstama, kā sākotnēji šķitis.

Ginekol-un-dzemd-pulcins-viesojas-Liepajas-slimnica03-lead.jpg

Brauciens radījis daudz pozitīvu emociju un sajūtu, ka Liepājā mūsu specialitātes pārstāvji ir tiešām gaidīti.