Atzinība

Profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa balvu par mūža ieguldījumu, ko piešķir AS Grindeks, 23. septembrī 8. Latvijas Ārstu kongresā saņēma Rīgas Stradiņa universitātes profesore un neiroloģe Ināra Logina.

Inara_Logina-rsu.jpgIzcilā neiroloģe un algoloģe Ināra Logina bijusi ilggadēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas konsultante, tagad Sāpju aprūpes nodaļas konsultante, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras profesore, ilggadēja Latvijas Sāpju izpētes biedrības priekšsēdētāja un Latvijas Neirologu biedrības valdes locekle, kā arī perifērās nervu sistēmas slimību darba grupas vadītāja.

Grindela_balva_O_Mikans_Dzivibas-sparni-lead.jpgVairāku gadu garumā prof. Ināra Logina bijusi arī Veselības ministrijas galvenā speciāliste neiroloģijā. Profesores devums algoloģijas attīstībā Latvijā ir neizmērojams – viņa ir bijusi viena no pirmajām Latvijā, kura aizsāka asu un hronisku sāpju pētniecību un to mazināšanas metožu izstrādi. Viņa ir vairāk nekā 350 publikāciju autore un līdzautore.

D. H. Grindeļa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums, kuru kopš 1995. gada piešķir AS Grindeks par nozīmīgu vai mūža ieguldījumu farmācijā un medicīnā. Šī tradīcija iedibināta, rūpējoties par pirmā latviešu izcelsmes dabas zinātnieka, ārsta, farmaceita profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa piemiņas saglabāšanu.