Stipendijas
Starptautiskā sadarbība

16. maijā notika Japānas kultūras pēcpusdiena, ko organizēja Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Japānas vēstniecību Latvijā un Japānas fondu. Pasākumā Japānas vēstniecības pārstāvji prezentēja Japānas valdības Monbukagakusho stipendijas studentiem un jaunajiem zinātniekiem.

Japanas_kulturas_pecpusdiena_rsu03-lead.jpg

Stipendiju mērķis ir sekmēt kontaktu veidošanu starp Japānu un stipendiāta valsti. Pusotru gadu garā stipendija sniedz iespēju veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm. Japāņu valodas priekšzināšanas nav obligātas, bet pirmie seši mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei.

Japanas_kulturas_pecpusdiena_rsu01-lead.jpg

Uz stipendiju var pieteikties maģistrantūras un doktorantūras studenti dažādās disciplīnās, kā arī bakalaura programmu pēdējā kursa studenti. Stipendija sedz uzturēšanās izdevumus, studiju maksu, kā arī transportu no mītnes zemes uz Japānu un atpakaļ.

Stipendijas pieteikuma iesniegšanas termiņš ir 2018. gada 11. jūnijs.

Japanas_kulturas_pecpusdiena_rsu00-lead.jpg

RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone pasākumā uzsvēra: "Ļoti priecājamies par iespēju veidot kontaktus ar Japānas vēstniecību un izglītības iestādēm Japānā. Ceru, ka mūsu studenti pieteiksies stipendijai, lai sekmētu sava pētniecības potenciāla attīstību Japānā – valstī ar spēcīgu augstākās izglītības un zinātnes bāzi. RSU kā augstskolai, kura ir starptautiski orientēta, ir nozīmīgi, ka studenti iegūst pieredzi un uzkrāj zināšanas par dažādiem pasaules reģioniem."

Japanas_kulturas_pecpusdiena_rsu06-lead.jpg

Pasākuma noslēgumā Japānas vēstniecības kultūras atašejs Takayuki Takahashi klātesošajiem vadīja origami – japāņu papīra locīšanas mākslas – meistarklasi un ikvienam bija iespēja noskatīties populāro japāņu komēdiju Thermae Romae.

Plašāku informāciju par stipendijām var iegūt, apmeklējot Japānas vēstniecības mājaslapu, kā arī sazinoties ar vēstniecības pārstāvi Zaigu Stankēviču pa telefonu 67812001 vai e-pastā: zaiga[pnkts]stankevicaatrg[pnkts]mofa[pnkts]go[pnkts]jp (zaiga[dot]stankevica[at]rg[dot]mofa[dot]go[dot]jp).