Ziņas

24. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes Senāts atkārtoti apstiprināja Dr. sc. admin. Ināru Upmali RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktores amatā.

I. Upmale RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktores amatā ir kopš 2014. gada 2. jūnija. Pēdējos gados Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir būtiski pilnveidojusi savu mācību vidi – iegādāti jauni simulatori, modernās tehnoloģijas, iekārtotas telpas, lai praktiskajās nodarbībās studenti varētu gūt maksimāli pilnīgāku ieskatu savā nākotnes darba vietā, kā arī uzkrātu praktiskas iemaņas, strādājot ar pacientiem. Skolai ir savs simulēts zobārsta kabinets, vairākas palātas, izveidots māsu postenis, radīta aptieka – paveikts ir daudz, lai pilnvērtīgi sagatavotu savus audzēkņus darba tirgum. Rezultāti neizpaliek – absolventiem bezdarbs nedraud, un darba devēji viņus aizrunā jau mācību laikā. Šo gadu gaitā aizsākta arī veiksmīga starptautiskā sadarbība ar vairāk nekā 20 partneraugstskolām visā pasaulē, tādējādi paverot plašas pieredzes apmaiņas iespējas koledžas studentiem un docētājiem.

inara_upmale_2019.jpg

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktore Ināra Upmale kopā ar RSU rektoru prof. Aigaru Pētersonu.

I. Upmale pievienojās RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžai kā lektore 2005. gadā. No 2013. gada viņa pildīja direktora vietnieka akadēmiskajā un pētniecības darbā pienākumus, savukārt 2014. gada 2. jūnijā tika apstiprināta koledžas direktora amatā. I. Upmale ir ieguvusi vadības zinātnes doktora grādu izglītības vadībā (2013), papildinājusi zināšanas Lundas Universitātē (Zviedrija), Turku Universitātē (Somija) un Vitenes Universitātē (Vācija). I. Upmale ir arī vairāku zinātnisko publikāciju autore un ar referātiem piedalījusies gan vietējās, gan ārvalstu zinātniskajās konferencēs. Tāpat viņa aktīvi darbojas arī kā vieslektore ārvalstu sadarbības partneru augstskolās un ir lasījusi lekcijas par pieaugušo izglītošanu veselības veicināšanas jautājumos studentiem Klaipēdas Universitātē Lietuvā un Kališas Politehniskajā augstskolā Polijā.