Grāmatas

Lai dzemdniecības un ginekoloģijas speciālisti labāk orientētos uz pierādījumiem balstītā pieredzē un varētu izstrādāt neatliekamu situāciju rīcības algoritmus dzemdību nodaļās, ir izdots grāmatas Dzemdniecība otrais, papildinātais izdevums. Grāmatas redaktore ir Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste Dace Rezeberga, savukārt autoru kolektīvā ir 43 ārsti un vecmātes.

"Būtiskāko ieguldījumu grāmatas tapšanā ir devuši RSU pasniedzēji un Rīgas Dzemdību namā strādājošie speciālisti – visi, kuru darbs ikdienā ir saistīts ar dzemdību palīdzību un kuriem patiesi rūp, lai grūtnieces, dzemdētājas un nedēļnieces Latvijā saņemtu drošu un kvalitatīvu aprūpi,” komentē Dr. med. Dace Rezeberga (attēlā). "Grāmata ir profesionāļu ieguldījums mātes saslimstības un mirstības mazināšanā Latvijā un pamata mācību materiāls studentiem un rezidentiem Latvijā.""

Dzemdnieciba-atversana-rsu-01.jpg

Jaunajā izdevumā ir būtiski papildināta nodaļa par sistēmas saslimšanām grūtniecības laikā, kas palīdzēs ģimenes ārstiem un dažādiem speciālistiem labāk izprast dažādu slimību gaitu grūtniecēm, viņu novērošanu grūtniecības laikā, medikamentu lietošanas īpatnības, kā arī dažādu slimību un medikamentu ietekmi uz augli.

Grāmatas oficiālā atvēršana notika 8. jūnijā Rīgas Dzemdību namā – RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras pamatbāze. Grāmatas atvēršanā piedalījās RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, mācību prorektore profesore Tatjana Koķe, Medicīnas fakultātes dekāns profesors Guntis Bahs un citi viesi.

Dzemdnieciba-atversana-rsu-35.jpg

Grāmatas izdevējs ir SIA Medicīnas apgāds; grāmatu Dzemdniecība tuvākajā laikā būs iespējams iegādāties visās lielākajās grāmatnīcās Latvijā, kā arī lasīt elektronisko versiju Zvaigznes grāmatās.