Skolēniem
Ziņas

Lai skolēniem, kas ir savas nākamās profesijas meklējumos, piedāvātu pēc iespējas izsmeļošāku priekšstatu par dažādām specialitātēm, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) uz starptautisko izglītības izstādi Skola 2017 dosies labi bruņota, līdzi vedot gan medicīnisko manipulāciju mācību iekārtas un zobārstniecības mulāžas, gan studentu pašu veidoto pētniecisko žurnālu Inquisitio, gan prāta un intuīcijas spēles tiem, kurus interesē bizness, politoloģija vai jurisprudence. Ikgadējā izstāde Skola notiks no 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā.

skola-2016-01-lead.jpg

Izstādē Skola RSU jau tradicionāli liek uzsvaru uz izzinošām aktivitātēm un iespēju veselības aprūpes un sociālo zinātņu studiju programmas skatīt tuvplānā, iepazīstot tās praktiskā veidā. Kopskaitā RSU patlaban topošajiem studentiem piedāvā 65 studiju programmas deviņos studiju virzienos. Lai ar tām iepazīstinātu detalizētāk, ir sagatavota īpaša programma:

• Piektdien, 24. februārī, sadarbībā ar Juridiskās fakultātes studentiem un mācībspēkiem izstādes apmeklētājiem tiks piedāvātas aktivitātes, tostarp Nozieguma anatomija – izmeklēšanas spēle, kuras dalībniekam jāiepazīstas ar noziegumu un pēc studentu norādēm jāmēģina šī lieta atšķetināt – iepazīt lietiskos pierādījumus, to izmantojumu un nozīmi izmeklēšanā un tiesas procesā. Tiks piedāvāta arī interaktīvā spēle Atpazīsti noziedznieku: sērijveida slepkava vai programmētājs.

skola-2016-22.jpg

• Sestdien, 25. februārī, Komunikācijas fakultāte kopā ar studentu mediju Skaļāk! skolēnus iepazīstinās ar mediju darba aizkulisēm, demonstrējot aparatūru, ko savai praksei izmanto RSU topošie žurnālisti, multimediju eksperti un fotogrāfi. Interesenti varēs bez maksas saņemt arī jaunāko studentu pētnieciskās žurnālistikas izdevumu Inquisitio.
  • Savukārt svētdien, 26. februārī, Eiropas studiju fakultāte, kuras paspārnē izglītojas gan topošie politologi un diplomāti, gan uzņēmēji un vadītāji, sniegs padomus par to, kā potenciālo investoru aizraut ar savu ideju, kā arī ļaus noskaidrot, cik daudz melo ASV prezidents Donalds Tramps. Dienas garumā būs iespēja satikt arī šīs fakultātes mācībspēkus.

Izstādes norises laikā no 24. līdz 26. februārim RSU stendā darbosies veselības aprūpes studiju fakultātes: Farmācijas fakultāte, Medicīnas fakultāte, Rehabilitācijas fakultāte, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte, Zobārstniecības fakultāte, kā arī RSU Liepājas filiāle – vienīgā veselības aprūpes izglītības iestāde Kurzemes reģionā. Interesentiem būs iespēja aplūkot un izmēģināt jaunākās simulācijas ierīces, ko izmanto veselības aprūpes studenti, piemēram, laparoskopijas simulatoru, ķermeņa masas kompozīcijas analizatoru, mutes mulāžas, ko izmanto topošie zobārsti, vai roku mulāžas, uz kurām interesentiem būs iespēja veikt savu pirmo injekciju.

simpozijs-mitc-2016-05.jpg

Tiem, kuri savu karjeras ceļu vēl meklē, RSU Karjeras centrs piedāvās testus un individuālās konsultācijas, savukārt RSU Studentu serviss – konsultācijas un atbildes uz specifiskākiem jautājumiem saistībā ar uzņemšanu.

Izstādes Skola apmeklētāji laipni aicināti arī uz RSU Atvērto durvju dienu, kas notiks 1. aprīlī. Tā ir laba iespēja iepazīties ar studentiem, mācībspēkiem, absolventiem, izstaigāt nākamo studiju norises vietas, iepazīt universitātes vidi un sadzīvi.

Izstādes Skola DARBA LAIKS

24.–25. februārī plkst. 10.00 – 18.00