Pārlekt uz galveno saturu
PVO

Šobrīd 821 miljons cilvēku ir badā un vairāk nekā 150 miljoni bērnu ir bada novājināti.

Jaunais ziņojums The State of Food Security and Nutrition in the World 2018 liecina, ka pasaulē arvien pieaug izsalkušo cilvēku skaits. Situācija pasliktinās Dienvidamerikā un Āfrikā, taču Āzijas valstīs situācija stabilizējas. ANO ikgadējā ziņojumā tiek lēsts, ka klimata mainīgums, kas ietekmē nokrišņu daudzumu un lauksaimniecību, ir galvenie iemesli bada pieaugumam, kā arī tas veicina konfliktus un ekonomisko lejupslīdi.

Klimata pārmaiņas ietekmē kviešu, rīsu un kukurūzas audzēšanu, kas ir būtiska pārtikas sastāvdaļa tropu un mērenā klimata reģionos. Kopš 2011. gada arvien biežāk tiek novērotas temperatūras anomālijas, kā piemēram, lietus sezonu vēlīns vai agrs sākums, nevienmērīga nokrišņu sadale un galējs karstums. Ražošanai nodarītie kaitējumi rada nepietiekamu pārtikas daudzumu, cenu kāpumu un ienākumu samazināšanos.

 Aicinājums rīkoties

Ziņojumā ANO aicina garantēt pieeju barojošiem pārtikas produktiem un pārtraukt starppaaudžu ciklu. Veidojot politiku īpaša uzmanība ir jāpievērš tām grupām, kuras ir visneaizsargātākās: zīdaiņiem, bērniem līdz 5 gadu vecumam, skolas vecuma bērniem, meitenēm-pusaudzēm un sievietēm. Tajā pašā laikā ir svarīgi veidot ilgtspējīgu lauksaimniecību un pārtikas sistēmu, kas spēs nodrošināt kvalitatīvu un drošu pārtiku visiem.

Ziņojumā aicina pielāgoties pārmaiņām un censties samazināt ietekmi uz klimatu, līdz ar to tiks mazināti draudi no dabas katastrofām.

Pagājušā gada ziņojumā tika norādīti trīs bada pieauguma faktori: konflikti, klimats un ekonomikas lejupslīde. Šī gada ziņojumā  uzmanība ir pievērsta klimata mainīgumam un ekstremālām situācijām, lai izskaidrotu pārtikas nodrošinājuma tendences.

Vairāk par šo tēmu:

Global hunger continues to rise, new UN report says

The state of food security and nutrition in the world 2018