Skolēniem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) visa studiju gada garumā aicina interesentus iepazīt universitātes vidi un klausīties lekcijas akcijā Pielaiko studijas!. Akcija secīgi norisināsies astoņās RSU fakultātēs, kā arī RSU Liepājas filiālē un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā. Piedalīties var ikviens, kurš domā par studijām stradiņos un grib iepazīt izvēlēto studiju virzienu vai profesiju.

jma-lekcija-rsu.jpg

Akcija sāksies oktobrī un turpināsies līdz 2017. gada aprīļa beigām. Tajā piedalīsies astoņas RSU fakultātes: Juridiskā, Eiropas studiju, Komunikācijas, Medicīnas, Rehabilitācijas, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības, Zobārstniecības un Farmācijas fakultāte. Katra no tām lekcijas un nodarbības piedāvās savā laikā. Plānots, ka visa studiju gada laikā tiks piedāvātas vairāk nekā 200 lekcijas.

Lekciju piedāvājums un pieteikšanās pieejama šeit.

Akciju atklās RSU Juridiskā fakultāte, no 10. līdz 29. oktobrim piedāvājot tiesību zinātņu interesentiem lekcijas par Eiropas tiesībām un ģimenes un bērnu tiesību aizsardzību. Savukārt lekciju no studiju kursa Operatīvās darbības tiesiskā regulācija Latvijā un ārzemēs lasīs asoc. prof. Aldis Lieljuksis, kura pieredze Valsts policijas priekšnieka amatā ļauj teoriju bagātināt ar piemēriem no savas profesionālās dzīves.

Nākamā pielaikot studijas aicinās Eiropas studiju fakultāte, kurā studenti apgūst gan politiku un starptautiskās attiecības, gan ekonomiku un mārketingu. Piedāvātajās lekcijās varēs uzzināt, kā Latvija tiek pārstāvēta starptautiskajās organizācijās, kā strādā Latvijas reklāmas dizaineri u. c. Piemēram, lekcijā Reklāmas dizaina izveidošana studenti kopā ar pasniedzēju meklēs atbildi uz strīdīgo jautājumu, kā un vai reklāma spēj pārliecināt. Šīs fakultātes lekciju piedāvājums būs aktuāls līdz 25. novembrim. Tālāk lekciju piedāvājumu papildinās Komunikācijas fakultāte, bet, sākot ar nākamā gada februāri, varēs iepazīt veselības aprūpes programmas.

Iespēju iejusties studenta ādā katru gadu izmanto simtiem skolēnu, lai pārliecinātos, vai izvēlētais studiju virziens tiešām ir viņiem piemērots. RSU Juridiskās fakultātes students, Saeimas deputāta palīgs Aivis Pīlēģis atminas savu dalību akcijā Pielaiko studijas!, sakot: "Lai pieņemtu lēmumu par studiju virzienu, jāņem vērā daudzi faktori, taču iespēja redzēt īstu lekciju norisi un iepazīšanās ar lekciju saturu man palīdzēja pieņemt lēmumu par studijām RSU un karjeru jurisprudencē."

Piesakies akcijai Pielaiko studijas!!