Skolēniem

Sestdien, 4. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātes centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 notika pirmā Jauno mediķu akadēmijas nodarbība, uz kuru bija sabraukuši vidusskolēni no visas Latvijas. Lekciju jauniešiem lasīja Medicīnas fakultātes Ortopēdijas katedras vadītājs, bet praktisko nodarbību vadīja universitātes rezidenti.

Pirmajā Jauno mediķu akadēmijas tikšanās reizē klātesošos sveica RSU rektors prof. Jānis Gardovskis un Medicīnas fakultātes dekāns prof. Guntis Bahs.

Pēc tam lekciju Trauma – mirklis, kas var izmainīt visu mūžu lasīja Ortopēdijas katedras vadītājs asoc. profesors Andris Jumtiņš. Viņš jauniešiem stāstīja, kas ir trauma, lūzums un ortopēdija utt., kā arī minēja statistiku, piemēram, par to, cik cilvēku Latvijā pēc gūtās traumas kļuvuši par invalīdiem vai zaudējuši dzīvību. Asoc. profesors informēja arī par to, kas ir apdeguma un apsaldējuma trauma, kādas traumas tiek gūtas, lecot ūdenī, un kādas ir ārstniecības metodes pēc gūtajām traumām utt.

Dienas otrajā pusē jaunieši darbojās praktiski. Vispirms viņi iepazinās ar osteosintēzes pamatiem un pēc tam speciāli sagatavotās darba vietās RSU rezidentu vadībā grupās apguva praktiskās iemaņas, urbjot mākslīgajos kaulos, skrūvējot tiem plāksnītes u. c.

Apkopotās jauniešu atsauksmes pēc pirmās nodarbības liecina, ka viņi uzzinājuši ļoti daudz interesanta, ka lekcija un praktiskā nodarbība bijušas saturīgas un aizraujošas.

Prof. Guntis Bahs uzsver, ka dalība Jauno mediķu akadēmijā ir iespēja jaunietim – topošajam studentam – pirms nozīmīgā lēmuma pieņemšanas par studiju virzienu saprast, vai viņš tiešām grib kļūt par ārstu, jo šis lēmums ietekmē viņa un viņa ģimenes turpmāko dzīvi. "Šī ir arī lieliska iespēja ieskatīties Rīgas Stradiņa universitātes aizkulisēs un tikties ar universitātes docētājiem. Savukārt universitātei akadēmija ļauj piesaistīt Latvijas motivētākos studentus, kas, kā ceram, samazinās studentu atbirumu pirmajā kursā."

Jauno mediķu akadēmijas nodarbības notiks RSU mācību bāzēs katra mēneša pirmajā un trešajā sestdienā līdz 2015. gada maijam, un tajā plānotas lekcijas un praktiskās nodarbības anestezioloģijā un intensīvajā terapijā, oftalmoloģijā, acu izmeklēšanā un mikroķirurģijā, dzemdniecībā un ginekoloģijā, dermatoveneroloģijā, bērnu ķirurģijā, iekšķīgo slimību ārstēšanas un diagnostikas aktualitātēs u. c.

Jauno mediķu akadēmijā lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada RSU mācībspēki un Latvijas medicīnas nozares labākie praktiķi, kā arī jaunie, tikko universitāti beigušie ārsti rezidenti.