Tiesības

Pēc vairāk nekā divu gadu deviņu autoru kolektīva darba 12. jūnijā oficiāli tika atvērti VSIA Latvijas Vēstnesis grāmatu apgādā izdotie Pacientu tiesību likuma komentāri.

Piesakot izdevumu plašākai publikai, autori izvirzījuši provokatīvu jautājumu, kas, viņu ieskatā, vienlaikus raksturo komentēto likumu: vai tas ir medus pods ar darvas pilieniem? Un pasākums, kura lielākā daļa aizritēja autoru sniegtajā ieskatā par likuma burtu, garu un trūkumiem, patiesi atklāja, ka šajā medus mucā ir darvas pilieni, taču, iespējams, jaunie komentāri ļaus vismaz daļu no tiem neitralizēt, dodot iespēju pacientiem un ārstniecības personām labāk saprasties likumā nepilnīgi formulētajos vai nemaz neregulētajos jautājumos.

Komentāru tapšanā līdzdarbojušies vairāki RSU Juridiskās fakultātes docētāji un doktoranti. Komentāri tapuši Santas Slokenbergas zinātniskās redakcijas vadībā.

jf_latvijas_vestnesis.JPG

Papildus autoriem likuma komentāru tapšanā būtisku ieguldījumu devuši vēl citi, tostarp izdevēja – VSIA Latvijas Vēstnesis – komanda un arī Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes akadēmiskais personāls, kas plaši bija pārstāvēts grāmatas atvēršanas pasākumā un tika iemūžināts kopējā foto ar autoru komandu. Foto: www.juristavards.lv