Pārlekt uz galveno saturu
Profesionālā pilnveide medicīnā un veselības aprūpē

No 14. līdz 16. septembrim Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC) pulcēsies ārsti un ārstu palīgi no lielākajām Latvijas slimnīcām, lai Šveices ekspertes vadībā pilnveidotu ne vien teorētiskās zināšanas, bet simulācijas treniņos izspēlētu dažādas praktiskas situācijas. Kursu vadītāja, pieredzējusī ārste un Bernes Universitātes docētāja Monika Brodmane-Mēdere (Monika Brodmann Maeder) ir prehospitālās un klīniskās neatliekamās medicīnas speciāliste, kas specializējusies kalnu medicīnā, tostarp multiplu traumu un hipotermijas ārstēšanā. Lai skolotu augstkalnu glābējus, ārste bieži dodas uz Himalaju reģionu.

Trīs dienu kursi, kas kalpos kā platforma neatliekamās medicīnas attīstībai Latvijā, padarot to par būtisku veselības aprūpes sistēmas nozari, norisinās, sadarbojoties Latvijas Neatliekamās Medicīnas asociācijai, Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijai, kā arī RSU Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedrai.

Kursu ievadā ceturtdien, 14. septembrī, no 10.30 līdz 12.00 paredzēta lekcija par neatliekamās medicīnas sistēmām Latvijā un Eiropā. Apmācības notiks RSU MITC Anniņmuižas bulvārī 26a un tās norisināsies angļu valodā. Ar divām lekcijām – Trauma team leading: importance of trauma teams in emergency departments un Mountain emergency medicine in Nepal – eksperte uzstāsies arī Latvijas Neatliekamās medicīnas asociācijas konferencē 15. septembrī.