Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

RSU Rehabilitācijas fakultātes Labklājības un sociālā darba katedras akadēmiskais personāls 28. un 29. septembrī viesojās Lietuvas pilsētā Kauņā, kur tikās ar projekta Management skills in Social Work across the Baltic States partneriem no Kolpingas Lietišķo zinātņu universitātes (Lietuva) un Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt (Vācija).

Projekta mērķis ir veicināt sociālā darba studiju programmu attīstības kvalitāti Baltijas valstīs un dot ieguvumu sociālā darba programmām, kā arī veicināt sociālo darbinieku prasmes. Tā laikā plānots izstrādāt e-vadlīnijas augstākās izglītības iestādēm, kas nodrošina sociālā darba izglītību, ieteikumus programmu pilnveidei, lai attīstītu sociālo darbinieku vadības prasmes.

Tikšanās laikā tika apspriesti katras projektā iesaistītās puses uzdevumi un darbības, kas nepieciešamas, lai varētu veikt sociālo darbinieku, sociālā darba studentu, sociālo institūciju vadītāju un ekspertu anketēšanu katrā no projekta partnervalstīm, kā arī mērķtiecīgi tika izstrādāts turpmāko darbību plāns, apzinātas atbildīgās personas un izstrādāta e-vadlīniju sagataves vīzija.

Patlaban Labklājības un sociālā darba katedra organizē sociālo darbinieku, sociālā darba studentu, sociālo institūciju vadītāju un ekspertu aptauju. Jau oktobra noslēgumā būs apkopoti anketēšanā iegūtie rezultāti un tiks sperti pirmie soļi e-vadlīniju izstrādē.

lsdk-kaunas-res.jpg