Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

Šā gada 15. un 16. novembrī Labklājības un sociālā darba katedra uzņems ilgstošos sadarbības partnerus – docētājus un studentus – no Maincas Katoļu lietišķo zinātņu universitātes (Katholische Hochschule Mainz) Sociālā darba katedras. Viesu vidū būs profesore Urzula Rīke (Ursula Rieke), kura kopš 2008. gada pasniedz sociālo medicīnu sociālajiem darbiniekiem.

Viesošanās laikā Rīgas Stradiņa universitātes sociālā darba studentiem tiks nodrošinātas lekcijas par sociālā darba aktualitātēm un preventīvo sociālo darbu klīniskā vidē Vācijā darbā ar dažādām mērķa grupām.

Profesore U. Rīke ieguvusi doktora grādu medicīnā 1986. gadā un kopš 1988. gada veselības centrā preventīvi strādā ar HIV/AIDS, STS pacientiem. Kopš 2002. gada profesore konsultē grūtnieces, kuru gaidāmajam bērnam diagnosticēts Dauna sindroms vai citas saslimšanas.