Fulbright_Schuman_Program-logo.JPG5. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) viesojās Izglītības apmaiņas komisijas izpilddirektore Ērika Lutesa (Erica Lutes), kura stāstīja par Fulbraita-Šūmana granta (Fulbright-Schuman Grant) piedāvātajām iespējām. Granta mērķis ir sniegt Eiropas Savienības (ES) maģistrantūras un doktorantūras studentiem, kā arī pēcdoktorantūras un citiem pētniekiem iespēju doties pieredzes apmaiņā uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Fulbraita_komisijas_izpilddirektores_vizite00-lead.jpg

Fulbraita-Šūmana grants atbalsta pieredzes apmaiņas braucienus dažādās disciplīnās, t. sk. medicīnā un veselības aprūpē, tomēr kandidāta pieteikumā ir jāakcentē ASV un ES attiecības, ES politikas jautājumi vai ES institūciju darbība.

Fulbraita_komisijas_izpilddirektores_vizite02-lead.jpg

Granta ietvaros studenti ASV universitātē var pavadīt četrus līdz deviņus mēnešus, savukārt pētniekiem grants var tikt piešķirts no trim līdz deviņiem mēnešiem. Grants sedz visas ar vizīti saistītās izmaksas, kā arī nodrošina ikmēneša stipendiju uzturēšanās izmaksu segšanai.

Pieteikumus grantam var iesniegt līdz š. g. 1. decembrim internetā www.fulbrightschuman.eu. Kandidāti, kuru pieteikumi būs izturējuši konkursa pirmo kārtu, tik aicināti uz Skype interviju.

Fulbraita_komisijas_izpilddirektores_vizite01-lead.jpg

Fulbraita-Šūmana grants ir tikai viena no plašās Fulbraita programmas aktivitātēm. Pagājušajā gadā tika izsniegti septiņi granti Eiropas zinātniekiem un septiņi granti studentiem.

Prestižo Fulbraita programmu, kas nosaukta ASV senatora J. Viljama Fulbraita (J. William Fulbright) vārdā, tika nodibināta 1946. gadā ar mērķi stiprināt savstarpējās saites starp ASV un citām valstīm. Programmu administrē ASV Valsts departaments. Kopš programmas dibināšanas vairāk nekā 370 000 stipendiātu no 160 valstīm ir devušies starptautiskajā apmaiņā.

Ē. Lutesas prezentācija par Fulbraita-Šūmana grantu

Vebināra jeb tiešraides semināra ieraksts par Fulbraita-Šūmana grantu