Viedoklis
Attīstība

SIA Liepājas reģionālā slimnīca valdes priekšsēdētājs,  Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Padomnieku konventa loceklis Edvīns Striks norāda, ka RSU ir vadošā izglītības iestāde valstī, kura sagatavo medicīnas darbiniekus. Turklāt savstarpēji noslēgtais sadarbības līgums ļauj detalizēti vienoties par izglītības, zinātnes un cilvēkresursu attīstību Liepājas reģionālajā slimnīcā.

"Tas nozīmē, ka mēs varam veidot kopīgas aktivitātes studentu un rezidentu teorētiskajā un praktiskajā sagatavošanā. RSU ieklausās problēmās, ar kurām jāsaskaras reģionā, un palīdz, dodot savu ieguldījumu, slimnīcai piesaistīt jaunos medicīnas speciālistus," norāda E. Striks un piebilst, ka Izglītības un zinātnes ministrijas iecere izveidot augstskolu padomes vēl ir jāizvērtē. Tāpat viņš uzskata, ka RSU Padomnieku konvents, kurā darbojas darba devēju pārstāvji, strādā produktīvi un risina jautājumus, kas saistīti ar studiju procesam nepieciešamajām praktiskajām darbībām.

Pamatojoties uz noslēgto līgumu ar RSU, pagājušajā gadā vairāk nekā 70 6. kursa studentu Liepājas reģionālajā slimnīcā izgāja praktiskās apmācības ķirurģijā, anestezioloģijā un kardioloģijā. Paši studenti stāsta, ka ir ļoti apmierināti gan ar iegūtajām zināšanām, gan ar Liepājas slimnīcā esošajiem darba apstākļiem. Turklāt  vairāki topošie medicīnas speciālisti jau ir izteikuši vēlmi pēc 6. kursa beigšanas kļūt par Liepājas reģionālās slimnīcas rezidentiem. Vairāki no viņiem, piemēram, topošais kardiologs, ķirurgs, anesteziologs reanimatologs, jau ir noslēguši nodomu līgumu. Paredzams, ka vairāki jaunie ārsti tuvākajā nākotnē pievienosies Liepājas reģionālās slimnīcas ārstu kolektīvam.

E. Striks uzskata, ka slimnīcai ir izveidojusies laba sadarbība ar RSU gan speciālistu apmācību organizēšanā, gan smagi slimu pacientu ārstēšanā un konsultēšanā. "Liepājas reģionālajā slimnīcā topošie ārsti iziet rezidentūru, tāpēc mums ir ļoti svarīgs gan jauno mediķu sagatavotības līmenis, gan iespēja tos pēc iespējas vairāk piesaistīt tieši mūsu slimnīcai," norāda E. Striks.