Tuvojoties Psiholoģijas virziena desmitās gadskārtas pasākumiem, RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra aicina lasīt lietišķās veselības psiholoģijas emuārus, kas var būt noderīgi daudzu nozaru speciālistiem un dažādu studiju programmu studentiem.

Drīzumā apritēs gads, kopš Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra (VPUPK) un Eiropas Veselības psiholoģijas savienība (European Health Psychology Society – EHPS) īsteno sadarbības projektu, kura mērķis ir izklāstīt veselības psiholoģijas pētījumu rezultātus visās EHPS dalībvalstu valodās vienkāršā un saistošā veidā un publiskot tos īpašā mājaslapā Lietišķā veselības psiholoģija (Practical Health Psychology), lai sekmētu jaunāko, uz pētījumiem balstīto veselības psiholoģijas metožu, intervenču un pieeju plašāku izplatību.

Emuāra tulkojumu latviešu valodā veic profesore Kristīne Mārtinsone, būdama nacionālais redaktors, un VPUPK mācību procesa organizētāja (Mg. psych.) Gunta Freimane.

VPUPK izmanto publicētos emuārus mācību procesā, kā arī popularizē tos tvitera kontā @VesPsiRSU. Informāciju par emuāriem izplata arī Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija savā Facebook kontā, kā arī mājaslapā www.veselibaspsihologija.lv.

Publicētie emuāri veltīti tādām tēmām kā veselības psiholoģijas atziņu izmantošana profesionālajā praksē, paradumu veidošanās, veselības uzvedības izmaiņu sekmēšana, veselības uzvedības maiņas plānošana, mentālās iztēles spēka izmantošana veselības uzvedības maiņai, e-veselība. Šīs tēmas un praktiskās rekomendācijas ir noderīgas ne tikai psihologiem, bet visdažādāko nozaru speciālistiem, tai skaitā veselības aprūpē strādājošajiem un dažādu studiju programmu studentiem.

Katru mēnesi Lietišķās veselības psiholoģijas mājaslapā lasiet jaunu, atraktīvu emuāru, kas palīdzēs profesionālajā darbībā, studijās un ikdienā!