Konferences, semināri

3. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika apaļā galda diskusija Par bērnību bez narkotikām,  kurā tika spriests par iespējām apkarot narkotisko maisījumu izplatību. Galvenais šķērslis cīņā ar šo problēmu ir narkotisko vielu ražotāju iespējas radīt arvien jaunas vielas un, izmantojot likumdošanas nepilnības, laist tās brīvā apgrozībā.

Pašreiz nav skaidrības par to, kā valsts vēlas šo jautājumu kontrolēt, sacīja Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš. Turklāt likumdevējs ir soli atpakaļ cīņā ar legālo narkotiku ražotājiem un izplatītājiem, kuri paliek arvien organizētāji un zinošāki par likumdošanas trūkumiem šīs jomas regulēšanā, un tam piekrita arī pārējie diskusijas dalībnieki. Tas, kas varētu mainīt esošo situāciju, ir jauns normatīvais akts, kas uzliktu par atbildību ikvienam tirgotājam saskaņot attiecīgās instancēs produkta sastāvu, pirms laist to apgrozībā.

Diskusijā piedalījās RSU Juridiskās fakultātes prodekāns Jānis Grasis un asociētais profesors Aldis Lieljuksis, Rīgas apgabala tiesas tiesnesis Juris Stukāns, Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs, lielākās ielu kultūras un jauniešu kustības Ghetto games dibinātājs un līderis Raimonds Elbakjans, Narkoloģijas palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna, Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš, Latvijas Bērnu fonda pārstāvji un citi.

RSU Juridiskā fakultāte aizvien ciešāk iesaistās dažādās aktivitātēs, kas veltītas pret jauno psihoaktīvo substanču izplatību jauniešu vidū. Aktivitātes notiek ar starptautiskās organizācijas Eiropas pilsētas pret narkotikām atbalstu. Paredzēts, ka 2015. gadā Rīga kļūs par Eiropas galvaspilsētu pret narkotikām.